Život jednoho Američana s evropskými kořeny očima Romana Jocha

9.6.2017

hovoří dr joch

Přinášíme vám stanovisko Romana Jocha k úmrtí amerického politologa Zbigniewa Brzezinského, jenž zesnul 26. 5. 2017 ve svých 89 let.

Malý portrét velkého muže

Kdo je Zbigniew Brzezinki? Jeho kořeny vedou do střední Evropy. Jak ovlivnila jeho život? Jaká pouta vytvořila? Jaký impuls mu dala? Co znamenala emigrace do Spojených států pro život a kariéru? Jaké jsou jeho politické postoje obecně a s důrazem k mezinárodní politice? Co znamenal totalitarismus? Jak se uplatnil na akademické sféře? S kým si často vyměňoval své postoje? Komu sloužil? Jak ovlivnil světový pořádek? Jaké jsou vzpomínky Romana Jocha na pana Brzezinského?

Dialog byl nahrán v pondělí 5. června 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město. 

Poslechnout si jej můžete zde: http://ippkid.cz/2017/06/09/zivot-jednoho-americana-s-evropskymi-koreny-ocima-romana-jocha/

Projekt “Hovoří k Vám doktor Joch” realizuje Institut pro péči o kulturní a intelektuální dědictví z. s. Rozhovory připravuje a moderuje Martin Soldát.

Všechny rozhovory najdete zde:

http://ippkid.cz/category/doktor-joch/

 

 

Jeden příspěvek - Život jednoho Američana s evropskými kořeny očima Romana Jocha

  1. Michal : 13.6.2017 v 16.12

    Poradci to nemají snadné, mohou radit proti ale nemohou to publikovat, koho chleba jíš je zavazující. Dostat se tedy k jádru osobnosti je mi nesnadné, možná až konferenční život dává tušit, kdo je kdo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?