Židobolševici? Klerofašisté?

24.7.2010
Roman Joch

Jednou z mnoha cen, jež musí zaplatit člověk za ten nemalý požitek zabývat se politikou a politickým myšlením, je ta smutná skutečnost, že velice brzy narazí na nejrůznější exoty, pošuky a maniaky všeho druhu.

Vskutku, neexistuje sebe-bizarnější politický názor či konspirační teorie, kterou by někdo někde zcela vážně nezastával; a nejspíš ten člověk na nějaké univerzitě i učí.

Kdo se v této politické ZOO pohybuje a zkoumá její chovance, dříve či později zjistí, že někteří křesťané mají za to, že komunismus byl židovský fenomén, že za komunismus mohou židé, že židé by se vlastně měli za komunismus „omluvit“. Tito lidé na důkaz svého přesvědčení uvádějí disproporcionálně vysoký počet Židů mezi bolševiky, komunisty a komisaři.

Politický „zoolog“ ale rovněž časem zjistí, že někteří Židé se domnívají, že holocaust byl produktem křesťanství, že za holocaust může křesťanství, že křesťané by se vlastně měli za holocaust „omluvit“. Tito lidé na důkaz svého přesvědčení uvádějí historii křesťanského anti-judaismu, pogromy křesťanů vůči židům a antisemitismus křesťanské lůzy v dějinách.

Oba názory jsou však fatálně mylné – i když (či právě proto, že) jsou falešným, pokřiveným obrazem reality. Nacismus totiž nebyl fenomén křesťanský, nýbrž ex-křesťanský, stejně jako komunismus nebyl fenomén židovský, nýbrž ex-židovský (a taky ex – křesťanský).

Co tím míním?

Jen dvě náboženství znají koncept Mesiáše – judaismus a křesťanství. Tato monoteistická náboženství říkají, že Bůh–Hospodin stvořil svět i člověka a zjevil mu Zákon, podle kterého má člověk žít. Člověk je povinen poslušností vůči Bohu, ale jde tady i o něco víc: nejen o poslušnost člověka vůči Bohu, ale i o přátelství Boha vůči člověku a člověka vůči Bohu. Bůh ve svém přátelství vůči člověku mu přislíbil i zvláštní pomoc, Mesiáše, který zásadním způsobem člověku pomůže.

Žádné jiné náboženství koncept Mesiáše nezná. Např. islám, který je mechanicky a často přidáván k judaismu a křesťanství jako třetí monoteistické náboženství, žádného Mesiáše nezná a proto ani nezvěstuje. Hlásá jen slepou poslušnost člověka vůči Bohu, nikoli přátelství mezi člověkem a Bohem; toto přátelství je pro islám nepředstavitelné (co se má co člověk přátelit s Bohem, má ho přece poslouchat!).

Samozřejmě, mezi judaismem a křesťanstvím je rozdíl v identifikaci Mesiáše. Podle ortodoxního křesťanství Mesiáš již přišel, byl to Ježíš Nazaretský, a přijde i podruhé, na konci věků. Podle ortodoxního judaismu pravý Mesiáš ještě nepřišel, stále jsme jen ve fázi čekání, ale nakonec přijde. (Hypoteticky židovské a křesťanské očekávání Mesiáše může být slučitelné: ortodoxní židé čekají na příchod Mesiáše, ortodoxní křesťané čekají na druhý příchod Krista; pokud přijde Mesiáš, jak čekají židé, a bude to Kristus, jak čekají křesťané, obě očekávání nebudou marná a budou naplněna; jen s tím, že křesťané po celou tu dobu měli pravdu.)

Tolik ortodoxie. Malér nastává, když žid nebo křesťan odpadne od víry. Ztratí svou ortodoxní víru, ale zachová si – či podrží – koncept Mesiáše. Začne si myslet, že Mesiášem je – ať již individuálně či kolektivně – on. Zbožští sám sebe a své snažení, to sekularizuje a zpolitizuje, a propadne domněnce, že oním Mesiášem je on sám a stát, kterému on vládne a který bude jednat jako Bůh, totálně překope nedokonalé lidi a nedokonalou společnost ke své vlastní vizi dokonalosti, kterou všem lidem vnutí politicky, totalitní mocí. Stane se utopistou a totalitářem. Nacistou nebo komunistou.

Lidé, kteří neznají koncept Mesiáše, tj. nežidé a nekřesťané, když ztratí svou náboženskou víru, nejsou tak nebezpeční, jako židé a křesťané, když tito ztratí svou náboženskou víru. Ti první neznají koncept Mesiáše, tudíž nejsou v pokušení si na něj hrát. Ti druzí jej znají, tudíž když ztratí svou ortodoxní víru, mohou být v pokušení si na něj zahrát. To byla podstata nacismu a komunismu. Právě proto se tyto totalitní ideologie objevily u ex-židů a ex-křesťanů, tj. u lidí, kteří odpadli od ortodoxní židovské či křesťanské víry.

Proto taky bylo u komunistů tak mnoho Židů (a Rusů a Ukrajinců a Lotyšů a Čechů a Němců, atd.), ale ani jediný žid (či křesťan). Proto bylo u nacistů tak mnoho Němců a Rakušanů atd., ale ani jeden žid či křesťan. Tj. ortodoxní žid či křesťan.

Žid (jako příslušník etnika, stejně jako Rus, či Němec, či Čech) může být komunistou, ale ortodoxní žid (vyznavač náboženství judaismu) či křesťan jim být nemůže. Post-křesťanský a novopohanský Němec či Rakušan může být nacistou, ale ortodoxní německý či rakouský křesťan (nebo žid) nikoli.

Marx, Trockij, Kameněv, Zinovjev, Radek, Slánský – to byli všechno Židé, ale nikoli už židé. Byli to Židé, kteří odpadli od židovské víry svých předků, přestali být židy, začali se domnívat, že Mesiášem jsou oni, a proto se stali komunisty. Ale pozor, to samé se stalo i ne-Židům, kteří odpadli od víry křesťanské! Není náhodou, že Stalin – Josif Džugašvili – byl předtím, než se stal komunistou, křesťanským bohoslovcem, který studoval kněžský seminář! Když od své křesťanské víry odpadl, na koncept Mesiáše nezapomněl, pouze si pyšně namlouval, že jím bude on.

Stejně tak není náhodou, že Hitler byl odpadlíkem od katolického křesťanství, jako není náhodou, že někteří nacisté byli syny protestantských pastorů. Křesťanství znali dokonale, byli v něm vychováni, ale v dospělosti je odvrhli. Podrželi si však z něho koncept Mesiáše – ale pyšně a domýšlivě si vsugerovali, že tím Mesiášem jsou oni. Že mají „božské“ právo zahrát si na bohy a s lidmi jednat jako bohové – z jedněch vyšlechtit „nadčlověka“ (Übermensch), a jiné odsoudit do záhuby.

Hráli si na Mesiáše, a přitom nimi lomcovala pýcha satanská. To byli komunisté a nacisté.

Takže příště, až narazíte na ten rozšířený blud, že komunismus je židovským výtvorem a holocaust byl produktem křesťanství, vězte, že je to přesně naopak. Komunismus a nacismus byly ex- a post-židovské a ex- a post-křesťanské hereze, záměrná to odvržení ortodoxního judaismu a křesťanství; byla to novopohanská mesianistická politická náboženství, jež jsou vlastně druhou nejstarší vírou lidstva – jsou hlasem hada nabízejícího lidem jablko a syčícího: „Jezte, budete jako bohové…“

A jak vědí ortodoxní židé a křesťané, tím hadem byl Satan.

Publikováno v měsíčníku Konzervativní listy, červenec 2010.

Příspěvků : 17 - Židobolševici? Klerofašisté?

 1. RR : 8.2.2021 v 0.32

  článek předělává nacism z hnědé na bílou a podsouvá falešný termín židobolševizmus, který natírá černou. zapomíná, že černá je tady už tisíc let vyhrazena pro římskou církev.
  Článek jede v známé linii propagandy, která se snaží protlačit, že Sovětský svaz a Hitlerovské Německo je jakože to samé v jiném vydání. To je lež. Hitlerovské Německo bylo nástrojem Británie pro pokračování agrese proti Rusku a rozbití Ruska. Na sovětské Rusko útočili armády kolektivního západu, vedené křižáckými legiemi SS s římskou symbolikou na vlajkách, ne jenom německá armáda. Celý evropský průmysl je zásoboval. Jen sovětská diplomacie a finská válka donutili Británii upustit od hlavního záměru dobýt pro sebe průmysl kovů na Urale Hitlerovými rukami. Británie chtěla z Hitlera udělat bábku svých bank, ale Hitler si to udělal po svém a Británie tak byla neplánovaně sama poničena ve válce, kterou zorganizovala.
  Termín židobolševizmus je od podstaty lživý. židovský komunistický internacionál převzal vedení revoluce v Rusku, ale rukavici mu hodila nová síla – bolševici, která se vynořila z hlubin národa. Bolševici souboj vyhráli, začali budovat a vytvořili Sovětský svaz a nebyla krvavá světová revoluce, ke které to tahal židovský internacionál. Revize přišla s Chruščovem, kdy židovský internacionál po likvidaci Stalina a Beriji utiskl stalinské křídlo bolševiků (v Moskvě byli tanky!) a započal likvidaci velmoci Sovětů.

 2. Jan Zach : 16.5.2014 v 15.25

  Pane Jochu děkuji za krásný článek. Co dodat hlavně si nevšímat těch diskutérských žumpařů a vyhnout se jejim zvratkům

 3. KLF : 23.2.2012 v 17.45

  Díky, židobolševikům z ods a čssd, je celá naše zem a Praha, tam kde je. Kokainovej vysavač Bém, instalatér sráč Blažek, řitilezec Kotrouš, debil Hulinský, zmrd Jančík, šmejd Klega, svině Šťastný, vůl Březina, prase Vondra a stovky dalších vládních gaunerů, soudcovská mafie a magistrátní židozrůdy, vybudovali novodobou otrokacii pod vševidoucím okem mafie vyvolených! Postavili proti národu a pražanům, úchylnej kamerovej systém, zasranej likvidační bodovej systém, zkurvený revizory a exekutory, žoldáckou bandu vigumů a fýzlokratů, ménem mě..stbácká policie! Moloch pro kryplkomunisty, nezařaditelný líný lemply, bachaře, estébáky, problémový a vyhozený fýzláky co rádi šikanujou občany týhle země. Aby židobolševická mafie mohla v klidu rozkrást bilion a půl a zároveň se udrželi na vrcholu moci, díky tučný měsíční výpalný rentě od všech zainteresovanejch, vděčnejch bastardů a zlodějů, zaměstnali národ ukrutnou šikanou a totalitním existenčnim útlakem. Mafiáni, estébáci, žvanilové, křiváci a jiný karieristický zlodějský prasata se dostali na vrchol, díky těmhle nenažranejm a chamtivejm sviním. Vládní ZLO, fýzlokracie a totalita graduje!!! Berou nám peníze, jistoty, majetky, svobody, spravedlnost, práci, důchody a možnost žít spokojený životy. Diktát, lži a šikana tohohle totalitního židobolševickýho metrixu, je výsledkem globálního konzumu monetárního kreténismu, nenažranosti a chamtivosti. Doba chudoby, poroby, tyranie a zvrácenosti vyvrcholí občanskou revoltou a krvavou řeží !!! Epocha konce naší vlasti, už začala.
  Banda pokřivenejch teploušskejch sionistickejch psychopatů a mocichtivejch světovejch židobolševiků roky plánuje globální válku……
  pak česko zanikne…….
  Satanistický zlo, znásilněná planeta, znásilněný pokřivený dějiny, války, rozkrádání, vyvražďování, genocidy,
  nelidský krutosti a svinstva, lži, podvody, spiknutí, tajný plány a zrady má na svědomí,
  židozednářská banda sionacistů-illuminátů….Bilderberg

  Super článek!!! : Věčný Žid aneb vraždění, vykořisťování a drancování národů podle 3000letých židovských plánů

 4. Ja : 11.8.2010 v 15.29

  Minimálně 90% Němců vraždících židovské děti byli křesťané a ne žádní ex-křesťané a Hitler štval Němce do války proti nevěřícím… Katolický biskup děkoval před válkou Hospodinu, že ochránil Hitlera při atentátu atd.atd.

 5. ToMáš : 9.8.2010 v 2.00

  Pan JOCH neumí ani používat Google – je to pouze namyšlenej mudrlant
  a tak pak vykládá naprostý nesmysly
  já nejsem vzdělanej v této oblasti, ale sám si najdu a aspoň trošku ověřím z více zdrojů takovýto seznam a on jako “vzdelanec”, šéf institutu a poradce premiéra pro zahraniční politiku bude tvrdit, že
  “”"Jen dvě náboženství znají koncept Mesiáše ? judaismus a křesťanství.”"”
  Mam obavu, že díky takovémuto poradci premiéra se bude o naší republice v zahranicí psát více, než bude zdrávo

  / jistě tam budou nejaké chyby a neni to jistě ani zdaleka kompletní seznam/

  Křesťanský mesiáš: druhý příchod Ježíše Krista.

  Judaismus : Mesiáš………..
  ________
  Islámský mesiáš: (ortodoxní sunité) Muntazar: následník Mohammeda, který ?na konci časů? sjednotí rasy světa prostřednictvím pochopení.

  Šíitský mesiáš: dvanáctý imám: poslední náboženský vůdce šíitské sekty islámu. Nikdy nezemřel, ale znovu se objeví po boku Ježíše před soudným dnem, aby dokončil posvátny korán.

  Súfijský mesiáš: Khindr, záhadný průvodce islámského spirituálního podzemí. Je súfijskou verzí šíitského dvanáctého imáma a Muntazara sunitů.
  __________
  Aztécký/mayský mesiáš: návrat Quetzalcoatla ? muže s olivovou kůží s bílou bradkou a následovníky v červeném.

  Siouxský mesiáš: muž v červeném plášti přicházející z východu.

  Indonéský mesiáš: prorok dvacátého století Djojobojo

  Mesiáš Hopi: Pahana, ?skutečný bílý bratr? z východu, Obnoví indiánskou verzi Dharmy.

  Oficiální buddhistický mesiáš: Maitreja: což znamená buď ?sjednotitel světa? nebo prostě ?přítel?. Velmi lidský bůh-muž, o němž Buddha předpověděl, že bude větší než on sám.

  Buddhistický mesiáš Mahayna: Amida: Bodhisattva.

  Japonský mesiáš: několik sekt japonského buddhismu a šintoismu Maitreja.

  Mesiáš středoasijských nomádů: Bílý Burkchan. Přijde, když stepní lidé opustí své starobylé bohy

  Mesiáš hindu: Kalki nebo Javada: devátý a poslední avatar tohoto cyklu jugy.

  Zoroastrijský mesiáš: Saoshyant: jako Zarathustra

  Eskymácký mesiáš: ten, kdo přijde z východu. Bude mít olivovou kůži a dlouhou bradku a bílé vlasy.

 6. ToMáš : 8.8.2010 v 13.13

  HaHa – takže sám autor – pan Roman Joch se vlastně zanalyzoval sám – je to jak známo signatář ultrapravicového až neonacistického hnutí D.O.S.T , a z jeho teorie v tomto článku tedy jasně plyne, že není dost pevný ve víře – a je vlastně odpadlík od křesťanství. Měl by si neprodleně kouit lano a jít se zastřelit do rybníka, nebo se vrátit k víře

 7. Michael Dalický : 5.8.2010 v 1.51

  Děkuji za tento článek pane Jochu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?