Zákon o registrovaném partnerství…

15.2.2006
Roman Joch

…je veden snahou vnutit společnosti jeden nepravdivý moralistní názor, že homosexuální soužití je stejně dobré jako heterosexuální, a proto zasluhuje celospolečenské uznání. Je založen na mentalitě: my něco chceme, a proto nám to, státe, okamžitě dej, sklapni podpatky a na oficiální lejstro nám vraž oficiální štempl „Jste kabrňáci!“

Proti tomu existují dobré důvody konzervativní i liberální. Ty konzervativní říkají, že homosexuální soužití není mravně stejně dokonalé jako heterosexuální, neboť jednou z přirozených funkcí lidské sexuality (vedle např. prohloubení vztahu mezi partnery) je vznik nových generací, k čemuž homosexuální vztah nevede. Navíc jeho společenské uznání povede k požadavku na adopci dětí homosexuály, tedy jejich umístění v pro ně nepřirozeném prostředí. A konečně, mentalita registrovaného partnerství „my něco chceme, proto nám to stát musí dát“ nutně povede k požadavku na uznání incestních vztahů mezi dospělými, jakož i vztahů polygamních. „Já a mé čtyři ženy chceme registrované partnerství, jak to, státe, že nám je nechceš dát?“ Konečným důsledkem tohoto trendu bude odstraňování všech tabu v sexuální oblasti, což povede k ranější a častější sexualizaci dětí.

Liberální důvod proti registrovanému partnerství říká: co nejméně státu, co největší svobodu občanů, co nejnižší daně, tj. co nejméně státních úřadů, co nejméně nových zákonů. Pokud jde o vztahy mezi dospělými, stát má být mimo ně. Žádná privilegia. Pokud nějaká, pak pro svazky, v nichž přicházejí na svět noví daňoví poplatníci, tj. pro rodinu. Pokud vůbec. Rozhodně však žádná nová privilegia pro svazky ostatní.


Konzervativní i liberální postoj k homosexuálním svazkům tedy vede k závěru témuž: tolerovat ano; privilegovat, společensky uznávat a státem registrovat – nikoli.


(Publikováno v Mf DNES 15.2.2006 pod redakčním titulkem „Registrované partnerství znamená konec rodiny…“, k němuž se autor nehlásí.)

Příspěvků : 13 - Zákon o registrovaném partnerství…

 1. Libertarian : 23.7.2009 v 0.54

  Napisali ste: “…Žádná privilegia. Pokud nějaká, pak pro svazky, v nichž přicházejí na svět noví daňoví poplatníci, tj. pro rodinu. Pokud vůbec. Rozhodně však žádná nová privilegia pro svazky ostatní. …”
  OMYL…Liberálny pohlad je ten, ze pravo ma platit pre vsetkych rovnako, takze bud ziadne registrovane partnerstva (co je de facto nezmysel), ale plne zrovnopravnenie nielen pre rovnakopohlavne pary, ale i viac partnerske zvazky-stat nie je moralny sam o sebe, nema co kazat moralku…alebo zrusenie manzelstva, ergo jeho privatizacia.

  Liberalny pohlad je bez privilegii komukolvek. Skoda, ze si to konzervativny Nanny state podporcovia nevedia uvedomit…

 2. Leona : 17.12.2008 v 14.03

  Pane Jochu Váš syn nebo dcera nebo vnučka budou také homosexuálové, nebo neplodní…nebo budou jinak postižení…. nebo jste také neplodný to by tak vysvětlovalo proč nemáte koule chápat tak normální věc. A jako neplodný by jste se měl rozvést…. tohle tedy ne. A co když nedej bože splodíte homosexuála…? Ale vždyť by jste tím také poškodil tradiční rodinu… tak to raděj to dítě zabijte…nebo ho zavřete do ústavu, i když bude zcela zdravé, inteligentní a bude chtít také někoho milovat. A ani bych se nedivila, kdyby se o svého hloupého otce nechtělo starat až bude nemohoucí.

 3. Leona : 17.12.2008 v 13.59

  Jelikož jsou tedy neplodná partnerství na nic, protože musíme zachovat množení se lidstva …měli bychom zakázat manžeství neplodným lidem.. Tito neplodní lidé….heterosexuálové jsou vyvrheli, ptž podle mého pokud žijí ve svazku bez dětí…pak je to krize tradiční rodiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?