Videozáznam z konference “Co se podařilo a co ne… A proč. Pravicové reformy v Česku a na Slovensku” IV. – Vývoj politické kultury v ČR a SR

20.4.2014

cejkovicePo první vlně transformace počátkem 90.let se pravicové vlády v obou zemích někdejšího Československa pokoušely s různou mírou intenzity a úspěchu o ekonomickou, justiční, penzijní či zdravotní reformu. Mohli pravicoví politici postupovat jinak a lépe?

Lze vůbec v poměrně rovnostářských zemích jako je Česko a Slovensko zavádět pravicové reformy, aniž by si pravicové vlády pod sebou samy podřezaly větev? Je v pořádku, že o klíčových bodech reforem rozhoduje v ČR v konečném důsledku Ústavní soud? O tom budou diskutovali přední aktéři české a slovenské politiky posledních dvaceti let, stejně jako přední komentátoři a politologové.

Ve čtvrtém videozáznamu můžeme sledovat politologa Miroslava Nováka, komentátora Bohumila Pečinku, šéfredaktora Dalibora Balšínka, poslance Marka Bendy, prezidenta Konzervativního institutu M.R. Štefánka Petera Zajace a Grigorije Mesežnikova z Institut pro veřejné otázky v Bratislavě. Diskutovali o vývoji politické kultury, fenoménu „Fico“ v SR, Zemanově ústavním puči a překreslení politické mapy a budoucnosti klasických politických stran ve světle výsledku parlamentních voleb v ČR.

Jeden příspěvek - Videozáznam z konference “Co se podařilo a co ne… A proč. Pravicové reformy v Česku a na Slovensku” IV. – Vývoj politické kultury v ČR a SR

  1. Michal : 20.4.2014 v 23.40

    Popularita oligarchů příliš rovnostářství nepotvrzuje. Když je šance se přiživit, maska sociálna padá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?