Videozáznam z konference “Co se podařilo a co ne… A proč. Pravicové reformy v Česku a na Slovensku” III. – Média v éře oligarchizace

5.3.2014

IMG_0655Po první vlně transformace počátkem 90.let se pravicové vlády v obou zemích někdejšího Československa pokoušely s různou mírou intenzity a úspěchu o ekonomickou, justiční, penzijní či zdravotní reformu. Mohli pravicoví politici postupovat jinak a lépe?

Lze vůbec v poměrně rovnostářských zemích jako je Česko a Slovensko zavádět pravicové reformy, aniž by si pravicové vlády pod sebou samy podřezaly větev? Je v pořádku, že o klíčových bodech reforem rozhoduje v ČR v konečném důsledku Ústavní soud? O tom budou diskutovali přední aktéři české a slovenské politiky posledních dvaceti let, stejně jako přední komentátoři a politologové.

Ve třetím videozáznamu můžeme sledovat Lenku Zlámalovou z Ecgo24.cz, Bohumila Pečinku z Reflexua Štefana Hríba z Týždně besedova o svobodě médií v éře jejich oligarchizace, o úpadku tištěných médií a co to vše znamená pro svobodnou společnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?