USA: zákaz betlémů nevyšel

25.12.2015

Ateistická „Freedom From Religion Foundation“ (FFRF, Nadace pro svobodu od náboženství) zabránila v americkém městečku Wadena (Minnesota) tomu, aby městská správa postavila na veřejnosti betlém. Stovky (!) obyvatel poté vystavily jesličky ve vlastních zahradách a obchodech. FFRF Wadeně vyhrožovala, že toto městečko se 4 000 obyvatel zažaluje, pokud městská správa na veřejnosti zřídí vánoční scénu. Radnice nato prodala figurky za 25 dolarů křesťanské organizaci, která je umístila na soukromém pozemku. Když se ve městě objevovalo stále více betlémů na soukromých pozemcích, napadlo jednu obyvatelku Wadeny vyzvat na Facebooku celou tamější komunitu k následování tohoto příkladu. Výzva měla úspěch. K akci se připojili všichni obyvatelé, říká majitel knihkupectví. „Věříme ve Vánoce,“ dodal.

Příspěvků : 2 - USA: zákaz betlémů nevyšel

  1. mohamed šárija : 29.5.2016 v 14.07

    betlémy jsou přežitkem,zavedeme raději oslavu beraních kulek vařených v guláši a podávaných o vánocích,i když i to jméno vánoce je zastaralé,navrhujeme migráce to je vono!!!

  2. [...] loňském roce vyšel 25. prosince na stránkách Občanského Institutu článek s názvem USA: zákaz betlémů nevyšel. Mohli byste se v něm dočíst [...]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?