Tlustý a nafouknutý balón Michael Moore

12.9.2006
Roman Joch

V pondělí 11.září 2006, u příležitosti 5. výročí teroristických útoků, uvedla ČT 2 dva dokumenty, jež – jak se ukázalo – na sebe celkem adekvátně navazovaly. Ten první byl dokument o životě Josepha Goebelse, ten druhý byl „dokument“ Fahrenheit 9/11 režiséra Michaela Moora, který se do role jakéhosi Goebelse americké levice záměrně situuje, ale nemá na to. Za svým profesionálním vzorem hodně pokulhává; o to úspěšněji však imituje moskevskou Pravdu z dob ideově-stranického dohledu soudruhů Lavrentije Beriji, Michaila Suslova či Jurije Andropova, neblahé paměti. Anebo Rudé Právo soudruha Kojzara. Jak řekl Abraham Lincoln „vždy lze obelhat někoho, někdy lze obelhat všechny, ale naštěstí nelze dosáhnout toho, aby vždy byli obelháni všichni.“ Přesto však „vždy lze obelhat někoho“ a proto nepochybujeme o tom, že se i u nás najde někdo, kdo agit-prop Michaela Moora bere vážně. Pro ty odkazujeme na kompletní a detailní vyvrácení všech 59 lží a omylů, jež Moorův snímek obsahuje, a které lze v češtině najít na stránkách http://www.davekopel.org/terror/59lzi.pdf Nestranný čtenář uzná, že David Kopel z amerického Independence Institute odvedl skutečně důkladnou práci brilantního ostří, na němž ten tlustý a nafouklý balón Michael Moore prasknul.


Můj povzdech: S lítostí lze konstatovat onen úžasný intelektuální sesun západní levice k paranoii, hysterii a obsesi konspiračními teoriemi. Kdysi optimistická, sebevědomá, osvícenská a osvícená, nyní levice nabývá podob zatuchlých vod kalných močálů, kde malárie, žlutá zimnice, nejdivější spiklenecké teorie a Michael Moore panují (viz. Britské listy). Nejhorší manýry šovinistické, xenofobní, fašizující, antisemitské, úzkoprsé „pravice“ z let před druhou světovou válkou – posedlost temnými spiknutími Židů, zednářů, plutokratů a kosmopolitů – nyní nacházejí prostor a vstřícné přijetí mezi intelektuálními proudy současné levice na Západě. Jenom v roli temných spiklenců jsou dnes – pro změnu – Židé, pravicoví křesťané a Texasané. Inu, něco málo se změnilo. Že by pokrok?

Příspěvků : 13 - Tlustý a nafouknutý balón Michael Moore

 1. Leo Strauss Jr. : 10.1.2007 v 12.05

  Zmineny dokument “9/11 Press for Truth” mel predpremieru v kine OKO toto pondeli, snad se dostane do dalsi distribuce. Novinarsky CD-ROM k filmu se objevil na webo, spousta dodatecnych materialu a odkazu na web k dalsimu studiu:

  http://www.mesuge.cz/film/

  o probehle projekci take zde:
  http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=20251&f=5
  http://www.biooko.cz/html/index.php?page=film&fid=878

 2. Neo : 14.9.2006 v 18.25

  … ale co rici o pravicove-zido- bolsevickem sekernikovi Jochovi, co s imbecilnim vyrazem Pepka Vyskoc (viz foto MF Dnes) zasobuje neosvazackou Hnedou Frontu Dnes svymi rasistickymi sionistickymi vykaly, a to za penize m.j. zbrojarskeho koncernu Lockheed Martin?!

 3. Ondřej Slačálek : 14.9.2006 v 13.28

  To je hezké, že gratulujete levici ke skluzu k paranoidním teoriím spiknutí… “Každého to mista hněte, kdo se mu do řemesla plete,” napsal už před sto padesáti lety Karel Havlíček. Já vám zase gratuluji k té ubohosti, že musíte zdůrazňovat něčí fyzickou tloušťku, jako kdyby byla jakkoli relevantní… V soutěži v ubohosti jednoznačně vedete…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?