Tisková konference: Jak se změnila česká zahraniční politika za 25 let od projevu V. Havla v americkém kongresu?

19.1.2015

!strip_cesko_americke_vztahyNaši přátelé z Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut Vás zvou na tiskovou konferenci věnovanou české zahraniční politice a česko-americkým vztahům při příležitosti vydání dvojjazyčné odborné analýzy Česko-americké vztahy a blížícího se výročí 25 let od projevu prezidenta Václava Havla v americkém kongresu.

Tisková konference se uskuteční 22. ledna od 11:00 v sídle vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1). Místo setkání, respektive číslo posluchárny, Vám bude upřesněno den před konáním akce.

Tento Policy Paper (viz níže)  vznikl za účasti předních expertů z ČR a USA ve spolupráci s Center for European Policy Analysis (CEPA) a za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR, a to v rámci projektů veřejné diplomacie v oblasti informovanosti o NATO a bezpečnostní politice ČR.

Na akci se můžete přihlásit na stránkách Centra transatlantických vztahů Vysoké školy CEVRO institut (srolujte na konec stránky).

Policy Paper ke stažení: Česko-americké vztahy – Czech-American Relations (web) v2

Přikládáme komentář ředitele OI Romana Jocha: “Paper vychází z realistického hodnocení situace a vyhýbá se sentimentalitě. Ústí ve dva základní principy (jež nazývá přikázáními), na nichž by měly být česko-americké vztahy postaveny, a obsahuje osm konkrétních doporučení. Těchto dohromady deset bodů by mělo být čteno a studováno nejen na ministerstvech zahraničních věcí a obrany, ale i v příslušných výborech Poslanecké sněmovny a Senátu. Jen stěží lze vymyslet doporučení, jež byla lepší a zároveň realistická, než jaká přináší tento Paper. Z tohoto důvodu ho mohu vřele doporučit jak českým politikům a státníkům, tak i odborníkům na zahraniční politiku, obranu a transatlantické vztahy.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?