Test IQ: chcete americkou základnu?

26.6.2006
Roman Joch

Publikováno v Mf Dnes 26. června 2006.


Odmítáte americkou protiraketovou základnu v ČR, jež by měla za úkol sestřelit raketu vystřelenou z Blízkého východu a mířící na nějakou evropskou metropoli? Pak mám pro vás IQ test.Írán má vládu, která je radikálně nepřátelská vůči naši západní společnosti a jejím principům. Zároveň disponuje raketami Šahab 3 s doletem 1300 km, Šahab 4 s doletem 1900 km a vyvíjí raketu Šahab 5 (neboli Kosar), jejíž dolet bude 4000 km. Vzdálenost Teherán–Praha je 3400 km. Irán rovněž rozvíjí jaderný program a z celého mezinárodního společenství si dělá blázny. Za těchto okolností navrhujete: (zakroužkujte možnost, kterou preferujete)


1. Okamžitý preventivní úder proti iránským jaderným zařízením (reaktor v Bušéhru; továrna na konverzi uraniumhexafluorodu v Isfahánu; reaktor na těžkou vodu a plutonium v Araku u řeky Kara-Čaj, komplex centrifug v Natanzu).


2. Preventivní útok proti iránským atomovým zařízením, až Írán atomovou bombu sestrojí (což se stane do čtyř let); včetně omezeného útoku jaderného, bude-li nezbytný ke zničení podzemních bunkrů, v nichž budou iránské atomovky uskladněny.


3. Přinutit Írán vzdát se svého jaderného programu prostřednictvím nejpřísnějších sankcí (jimiž by samozřejmě nejvíce trpělo civilní obyvatelstvo). Nedá-li Írán svůj jaderný program plně pod mezinárodní kontrolu, má být na něj uvaleno nejtvrdší embargo: nic do Íránu nebude prodáno, nic z Íránu nebude koupeno; a kdo by chtěl iránské hranice překročit –ať již po zemi, ve vzduchu, či na vodě – bude zastaven západní vojenskou silou.


4. Žádný preventivní úder proti iránským jaderným zařízením, žádné sankce, nýbrž umožnit Íránu sestrojit atomovou bombu, a pak jej odstrašovat od útoku hrozbou naší masivní jaderné odplaty, pokud Írán odpálí atomovou bombu na jakýkoli západní cíl. Jinými slovy, Íránu umožníme získat atomovku, ale pokud ji použije proti nám či spojencům, NATO svrhne své atomové bomby na Teherán a Komm.


5. Iránu umožnit sestrojit atomovou bombu a doufat, že ji proti nám či spojencům nepoužije. Když však Írán odpálí svou atomovku na kohokoli na Západě, je to prostě naše špatná karma. Byla by však chyba na to reagovat zbraněmi, vždyť násilí zase plodí jen další násilí… Make Love, Not War, dost bylo Bushe!


6. Vybudovat systém protiraketové obrany, jenž sestřelí každou raketu letící k nám z Íránu. Bude-li potřebné, aby ona americká protiraketová základna byla na našem území, je to v pořádku. A je to lepší, než abychom byli úplně bezbranní vůči případnému íránskému jadernému útoku proti nám nebo spojencům, anebo po něm zmasakrovali iránské civilisty naší jadernou odplatou. Protiraketová americká základna v ČR naši bezpečnost neohrožuje, nýbrž zvyšuje. Nikdo nezaútočí na americkou základnu, neboť pak by čelil americké odplatě, jež by vedla k jeho totálnímu zničení; od roku 1945 ani jedna jediná americká raketová základna nebyla napadena.


7. Nic z předešlého, nýbrž preventivně, dokud je čas, kapitulovat před ajatolláhy. Islám bude našim státním náboženstvím; ženy budou na sobě nosit černé stany; homosexuály a cizoložnice ukamenujeme; Židy zplynujeme; křesťanům uřízneme hlavy; pivo, víno a kořalku zakážeme. Než abychom bojovali vestoje jako svobodní, raději se budeme plazit po kolenou jako otroci. Podřízenost (al-Islam) je naší národní tradicí.


Pokud jste nezakroužkovali žádnou z možností, neboť s žádnou nesouhlasíte, pak se vraťte k bodu jedna a celý test opakujte. A opakujte ho tolikrát, až jednu možnost zakroužkujete. A konečně se už naučte logicky myslet!

Příspěvků : 93 - Test IQ: chcete americkou základnu?

 1. Dromedár : 10.6.2007 v 11.30

  Pane doktore, divím se, že tady na ty křupany, co se neumí chovat slušně, vůbec reagujete – taková ztráta času. Já bych to hned promazal. Mám námět na zlepšení kvality diskuze – příspěvky by měly být zobrazeny až po autorizaci administrátorem. Jinak Vám držím palce ve všem, co děláte!

 2. h : 9.6.2007 v 13.02

  Jako fyzikovi, mi neni prilis jasne proc USA nechteji vybudovat radar na obranu pred Iranem v Azerbajdzanu. Z Gabaly by musela byt videt raketa vypustena z iranu prakticky okamzite, narozdil co od nas by tam bylo nezanedbatelne zpozdeni. Ma autor nejake vysvetleni duvodu vedoucich k zamitnuti takove vyhodne nabidky?

 3. Dinitz : 20.3.2007 v 0.07

  Jochu, podle toho co jste zde napsal jste náramný demagog vládnoucí tupým mečem sofizmu do kterého se asi nenávratně zapletl váš chorobný mozek! Tím, že máte více méně nějaké publikum, se navíc stáváte nebezpečným bacilonosičem šířícím nákazu zákalu mysli. Postulujete bláboly a v argumentaci se opíráte o bludy šířené podplacenými médii středního proudu, přičemž se snažíte za každou cenu budit dojem zasvěceného a kompetentního analytika. Řečníte tu jako zaslepený fanatik, který si pořádně nevidí do úst a buďto vůbec nezná, nebo neuznává princip objektivního bádání, nebo má vlastní agendu, poplatnou buď nějaké zvrácené ideologii, nebo něčemu jako satanismu, nebo někomu, kdo ho za tyto či podobné žvásty dobře platí. Měl byste takzvaně zchladit hormon, kámo, nejsou to vůbec vtipné věci, to, o čem tady ideologizujete. Aby vám to náhodou nepošramotilo tu vaši “karmu”.

 4. ? : 21.9.2006 v 17.57

  A kdo bude, Jochu, chranit bezbranne nevinne civilisty pred Tebou a Tvymi USA a Tvym Israelem?

 5. Roman : 19.9.2006 v 15.03

  A kteří civilisté?Nemají být pouze někteří jiní civilisté obětováni jako potencialní cíl?(v terminologi US-army vedlejší škody).Kde berete vůbec tu jistotu o účelu základny?
  Není tzv. Iránská hrozba podobné kategorie jako Irácké ZHN a jejich nosiče které jsou údajně od vyhlášení pohotovosti za 45 min. v Londýně?

 6. RJ : 19.9.2006 v 13.55

  Co je humánního na perverzní touze, aby nevinní civilisté byli nechránění a zůstali bezbranní vůči raketovým útokům? Je-li to humanistická pozice, jsou humanisté vůbec humánní?

 7. Julek : 19.9.2006 v 12.23

  Mylite se, Jochu, to o Vas rikaji vsichni humaniste…

 8. Roman : 19.9.2006 v 11.19

  Pane Joch,říká se že medvědí službu Američanům a jejich případným zájmům u nás vykonávají proameričtí novináři svoji stupidní propagandou a jednostranností.Když jsem četl Váš příspěvek nevěřil jsem vlastním očím jak lze tolik let po převratu vyprodukovat článek,který jde vytisknout v každém režimu.(Jen se podle potřeby otáčí znaménko).
  V každém případě máte u mne pěkné druhé místo(co se týče demagogie Vašich článků),protože naprosto bezkonkurenční je příspěk od jiného “novináře” podobného ražení o amerických raketách na jejichž křídlech létá demokracie.(naposledy letěla do Afganistánu)
  Ps: Pro upřesnění: nejsem odpůrce přítomnosti cizích vojsk na našem území.

 9. RJ : 19.9.2006 v 8.23

  to o mě říkají všichni nacisté…

 10. Julek : 18.9.2006 v 23.29

  Soudruhu Jochu, neco na tom je, kdyz jeden cte ty Vase tupe, nenavistne parabolsevicke kydy, tak si skoro rika, ze by se ti rudi muzicci od Vas mohli ucit… Nekdy mi skoro pripadaji ve srovnani s Vami malebni… Tenkrat, kdyz jste jeste neexistoval, tak jsem je ovsem zcela prirozene nenavidel…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?