Střední Evropa, Židé, Izrael: společné soužití, válka, výhledy do budoucnosti

5.5.2011
Matyáš Zrno

Dovolujeme si vás upozornit na akci Polského institutu a Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR – vystoupení předního izraelského politika,  politologa a odborníka na střední Evropu Szewacha Weisse.

Izraelský politik a politolog bude v Senátu přednášet o středoevropsko-židovských vztazích

Příští úterý, 10.května od 15.00, bude v hlavním sále Valdštejnského paláce (Senát PČR) přednášet mimořádný host. Szewach Weiss je profesor politologie na Univerzitě v Haifě, a zároveň bývalý bývalý předseda Knesetu (1992 – 1996), velvyslanec Izraele v Polsku (2000 – 2003) a v letech  2000 – 2007 také předseda rady institutu pamětí Jad Vašem. Szewach Weiss je členem izraelské Strany práce a patřil mezi nejbližší spolupracovníky zavražděného v roce 1995 premiéra Jicchaka Rabina.

Szewach Weiss se narodil v Borislavi (dnes Ukrajina), jako dítě přežil holocaust a tři roky se schovával u svých polských  a ukrajinských sousedů. Je největší autoritou v oblasti polsko-židovských vztahů a přednáší také na Varšavské univerzitě.

Setkání s názvem Střední Evropa, Židé, Izrael: společné soužití, válka, výhledy do budoucnosti, se koná v předvečer třetího výročí úmrtí Ireny Sendlerowé, nejznámější polské Spravedlivé mezi národy světa.

Organizátory setkání jsou Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR a Polský institut v Praze. Více na www.polskyinstitut.cz

Přednáška v polštině s tlumočením do češtiny.

Szewach Weiss bude také 9. 5. od 14.00, přednášet na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Szewach Weiss bude čestným hostem slavnostního koncertu legendární polské klezmerské kapely Kroke 10.května od 20.00 ve Španělské synagoze. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketpro


Pro účast na konferenci je nutné přihlásit se nejpozději do 9. května na e-mailové adrese: prednaska.weiss@seznam.cz nebo na telefonním čísle 224 212 274.

Pozvánku naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?