Socialismus dělá z lidí sobce

15.9.2018

pragerUOpravdu? Nevěříte? Ale ano.. Dozvíte to v dalším edukativním videu Prager University, které jsme pro vás otitulkovali do češtiny (menu v pravém dolním rohu videa). Mimo jiné si možná uvědomíte, kolik nároků se stalo právem, nad kterým už ani neuvažujeme.

 

 

Příspěvků : 2 - Socialismus dělá z lidí sobce

 1. Robert of Prague : 24.9.2018 v 3.37

  Jsem uz pryc brzy po Okupaci. Mel jsek kliku, podarilo se mi, diky tatovi, dostat do bohateho a velmi konzervativniho ‘CH.’ Nemaji odbory, ani prastenou ‘minimum wage’ a jine socanske ptakoviny, jako v Z-EU a bohuzel i v USA, kde ziji uz 36 let. Jeden z mnoha duvodu, proc jsou bohati. Pod Alpami jsem zil 12 let a skutecne chude mistni rodaky jsem nikde nevidel.
  Z-EU jsem opustil r. 1982 kvuli anti-Amerikanizmu (ozvlaste na J) a nevdeku vuci USA za osvobozeni ve 2 Sv. valkach! Za dalsi jsem spravne predvidal nastup rudo-hnedo-zelene EU/EC byrokracie. Bez financi z Anglie a Nemecka by se EU-unie uz davno polozila. Preji Anglanum, aby Brexit dotahli do konce.

  Zde ctu od p. Pragera clanky. My, co jsme ‘Rudy raj’ zazili na vlastni kuzi se na tato zjednodusena, byt pravdiva, videa nemusime divat.
  Lidstvo je sobecke od prirody. Pouze ve svobodnych, bohatych, krestanskych a kapitalistickych zemich existuje stedrost ve forme charity; je to vychovou i kulturou. Pet anglosaskych zemi je na spici. Rusko a Cesko zcela dole u Venezuely a Zimbabwe; ostuda!
  Vsechny L-’progresivni’ rezimy a smery lidskou zavist a sobeckost nezpusobuji, ale hnoji a propaguji, IMHO.

  I zde (USA) je jasne videt, ze bohati a konzervativni (90% krestane) pravicaci jsou mnohem stedrejsi v desatcich a darech na chude. Naopak, bohati a bili Demokrati (salonni Levice) jsou hamizni a radi rozdavaji na chude z dani. Z vlastniho, ani nahodou! Vyhledejte si sami.
  Uvedu priklad: medii pomlouvany byvaly VP Dick Cheney ma majetek ~300 Mio $$ (vydelali si), rocne plati 30 melounu desatek a na chude. Klintoni si uz tehdy nakradli ~30 Mio $$ (dnes uz ~150 Mio) a prispeli rocne 3000$.

  Jedna z nejlepsich definici pekelneho rezimu Rude drapy:
  Socialism is a philosophy of failure, the creed of ignorance, the gospel of envy, its inherent virtue is the equal sharing of misery. – Winston Churchill

  • Jan Nový : 28.9.2018 v 10.54

   Připadáte mi jako vymyšlený. Jednak asi pěkně lžete: ve Švýcarsku jsou odbory. A že jsou tam lidé bohatí? To tam žijou jen samí miliardáři?
   A co se týká charity: charitu pšstovali i američtí či římští otrokáři. Na jednu stranu dávali chudým (ti chudí pochopitleně dál zůstali) a na druhou stranu nachávali bičovat otroky. Charita navíc nikdy bídu nevyřešila.
   Zrovna Cheney není žádný konzervativec – je to neokon, který se hanebně obohatil na válce v Iráku, na utrpení mnoha lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?