Slovensko: proti Istanbulské smlouvě

8.4.2019

Z celkem 150 členů slovenského parlamentu podpořilo 101 poslanců resoluci, podle níž má vláda oznámit Radě Evropy, že se Slovensko nehodlá stát smluvní stranou tzv. Istanbulské dohody, která má za cíl předcházet domácímu násilí. Kritici však této dohodě vyčítají snahu rozmělnit pohlavní identitu muže a ženy. Podobně jako Slovensko smlouvu podepsala, ale zatím neratifikovala i Česká republika, Litva, Lotyšsko, Maďarsko či Velká Británie.  Proti přijetí parlamentního usnesení, které vyzývá vládu, aby nepokračovala v procesu ratifikace zmíněné mezinárodní smlouvy, se postavil pouze klub Sulíkovy liberální strany Sloboda a solidarita, několik poslanců uskupení OLaNO, Most-Híd, a též někteří nezařazení poslanci, včetně bývalé ministryně spravedlnosti Lucie Žitňanské.

Jeden příspěvek - Slovensko: proti Istanbulské smlouvě

  1. ATOL : 9.1.2021 v 21.31

    Blahopřeji Slovensku za tento zásadový postoj a doufám, že český parlament se zachová podobně. Na řešení problematiky násilí (jakéhokoliv bez rozdílu) stačí stávající zákony a instituce jako např. PČR. K tomu není zapotřebí uzavírat žádné speciální mezistátní dohody ani další opičárny.
    Domácí násilí je zde pouze zástupným problémem, pod jehož rouškou se levičáci snaží vnucovat světu představy o fungování společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?