Sledujte rozhovory Občanského institutu – moderuje Matyáš Zrno

23.1.2021
Občanský institut

Návrh bez názvu (1)Sledujte sérii rozhovorů Občanského institutu, které moderuje náš programový manažer Matyáš Zrno.

 

 

 

 

 

 

 

Francie ještě překvapí! (2021)

Jak si Francie poradí s islámským extremismem? Lenka Zlámalová z týdeníku Echo si myslí, že francouzská hrdost a sebevědomí (napříč politickým spektrem) je silnější, než si myslíme. A že Francie dokáže tzv. republikánské hodnoty tváří v tvář radikálnímu islámu obhájit.Turci, Rusové, drony… (2021)

S Janem Kofroňem, politickým geografem a vojenským analytikem o válce v Náhorním Karabachu a jaké ponaučení z ní plyne i pro naší bezpečnost.Trump opravdu prohrál… (2020)

S komentátotorem týdeníku Echo Martinem Weissem o povolebních soudních sporech v USA, o tom, že se v USA vždycky při volbách podvádělo, o slabší chvilce Rudy Gullianiho a o tom, co nová Bidenova administrativa bude znamenat pro svět i pro Českou republiku.Trump, Biden a transatlantická vazba (2020)

Když Donald Trump před čtyřmi lety nastupoval do Bílého domu, budily jeho zahraničně-politické vize obavy. Jaké bude mít vztahy s Evropou? Nevystoupí z NATO? Co je postoj k Rusku? Jaký se ale nakonec ukázal? A jak se bude chovat, pokud v Bílém domě zakotví i na další čtyři roky? A jaké následky by naopak pro Evropu měla výhra Joe Bidena? O tom hovoří Matyáš Zrno s Romanem Jochem, dlouholetým ředitelem Občanského institutu a odborníkem na americkou politiku.S Markem Bendou o Miloši Zemanovi, BIS, Rusech a Číňanech (2020)

S poslancem a členem sněmovní komise pro kontrolu BIS Markem Bendou jsme si povídali o požadavku Miloše Zemana, aby mu BIS vydala seznam ruských špiónů. A od toho nebylo daleko k tomu, co vlastně je tajná služba, jaké má úkoly a jak funguje. A také zda nám hrozí objektivní nebezpečí od Ruska či Číny.S Karlem Svobodou o tom, co vlastně chce Rusko (2020)

Matyáš Zrno si povídá s Karlem Svobodou z FSV UK o tom, jaké jsou vlastně cíle Ruska, jestli je ruské vedení paranoidní nebo jen vypočítavé, jak moc se Rusů dotkla ztráta velmocenského postavené po rozpadu SSSR, koho berou  jako partnery a koho jen jako obtížný hmyz a jak do toho všeho zapadá Česká republika.Projekt vzniká za podpory Hanns Seidel Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?