Rozhovor s Romanem Jochem: Stává se společnost sterilní?

7.6.2017

rjKonzervativně zaměřený publicista Roman Joch varuje před tím, že si přestáváme vážit života jako radosti. „Dítě je otázka kalkulu. Lidé se zamýšlejí nad tím, jak jim to zkomplikuje život a pak si pořídí radši pejska. Přitom primárně je to radost,“ říká v rozhovoru s Pavlem Štruncem.

Podobný problém podle něj představují také elitní bezdětní politici, jako je například německá kancléřka Angela Merkelová nebo francouzský prezident Emmanuel Macron. Jak vysvětluje svá slova, že politici bez potomků na budoucnost kašlou? Proč si takové zástupce volíme? Podívejte se na celé interview, ve kterém Joch obsáhle hovoří také o kontroverzích amerického prezidenta Donalda Trumpa: http://video.info.cz/strunc/lidi-maji-radsi-psy-nez-deti-bezdetna-merkelova-na-budoucnost-kasle-rika-roman-joch-10827.html

 

Jeden příspěvek - Rozhovor s Romanem Jochem: Stává se společnost sterilní?

  1. Michal : 13.6.2017 v 16.04

    plodnost není samozřejmá, žádá si obvykle pragmatické důvody. Tak u Židů je nakonec jen micvou a jen pro muže, jakkoliv v minoritě každý člen nenahraditelný. Katolíci mají kláštery bezdětných i rodiny josefské popř. rodiny kde kontakt nad rámec něžnosti mezi manžely jen se zaměřením na potomky obvykle nečetné. To moje prababička s 11. již pohrobkem to asi měla jinak. Katolíci mají i přirozenou regulaci početí, což asi radost ekologům otráveným technickými náhražkami hormonů, ale v praxi se reguluje obvykle nad rámec přirozenosti nebo neumím matiku a tedy pravděpodobnost selhání.

    Rezignovala čína a rozvojový svět zatím nemá bezpečí a tak synové – mstitelé fungují lépe než policie. Odchází nejschopnější a to demograficky moc pozitivní není.

    U nás snad avizované zrušení důchodů přinese nový impuls když domovy důchodců nejsou dost odstrašující. Možná armáda bude objednavatelem jako již dříve. Je však instantní doba a vojáky lze nakoupit podobně jako jinou pracovní sílu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?