Roman Joch v ČT24 o konservativním pojetí lidských práv

14.8.2010
Roman Joch

Jaké jsou názory Romana Jocha na lidská práva, positivní diskriminaci a problematiku menšin? Máte možnost je zjistit na záznamu rozhovoru vystoupení v ČT 24.

Záznam je ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411058040813-interview-ct24/

Příspěvků : 9 - Roman Joch v ČT24 o konservativním pojetí lidských práv

 1. Felix : 19.8.2010 v 9.31

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlady/joch-chce-zrusit-urad-zmocnence-pro-lidska-prava/
  Zmocněnce je třeba zrušit, ale úřad zachovat – dát jej např. pod ministerstvo spravedlnosti. V České republice je po katastrofálních záplavách vyvolaných stehlíkisty, bursíkovci a kocábisty v oblasti lidských práv strašlivá situace. Především je úplný zmatek v tom, co to je lidské právo. Z toho vyplývá masivní porušování lidských práv statisíců osob. Především lidé dosud nenarození nemají právo na život. Dále homosexuálům jsou přiznávána práva, která lidé nesmějí mít – např. na tzv. registrované partnerství. Jsou tu zhoubné pokusy upírat rodičům právo na výchovu dětí – viz excesy zelených s tzv. sexuální školní výchovou. Za čtvrté – a ne za poslední – přirozená práva jsou ve velmi mnoha oblastech válcována právy positivními – např. různé orgány a organizace, na prvním místě parlament, si osobují positivní právo rozhodovat o tom, k čemu nemají pravomoc. Proto je třeba Uřad pro lidská práva zachovat, ale jeho zaměstnanci a zvl. jeho vedení musejí být znalí v oboru pravdivé filosofie člověka, nikoliv aby to bylo jako dosud, znalí kdejakého svobodně a nechutně provozovaného svinstva.

 2. Felix : 18.8.2010 v 10.25

  Liberálové protestují proti liberálovi ? zaktivizovali se ihned. Pořád říkám, že konservativci se musejí ještě hodně co učit:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/style=default/zpravy/z-domova/proti-jmenovani-jocha-demonstruje-asi-70-lidi/
  1. Jsou to snad sttudenti.
  - Studenti táhli roku 1948 za tvůrcem Února na Hrad protestovat proti tvoření února.
  - Studenti si zvolili roku 1968 amrického buzeranta za svého krále.
  2. Jaký je rozdíl jedněch liberálů a liberálům jako je Roman Joch? Ti první jsou cochcaři neliberální vůči těm, kteří nejsou cochcaři (kdo se neku..í s námi, je proti nám). Ti druzí nejsou cochcaři, ale jsou vůči cochcařům liberální (kdo se ku..í, je to jeo věc). Kdo vyhraje? Na zemi cochcaři. V nebi to není jasné: cochcaři hřeší coactione, ti druzí omissione.

 3. BtPodiven : 16.8.2010 v 22.53

  Zaráží mě, že pan Joch uvedl zcela nepravdivý výrok, že momentálně nedochází ke zvýhodňování Cikánů ze strany státu. To tedy musí být v tomto ohledu velmi neinformovaný. Co takhle třeba sociální příspěvky na školní pomůcky poskytované státem pouze Cikánům výlučně a plně přiznaně na základě etnických kritérií? Češi jsou bohužel už dávno diskriminovanou skupinou ve vlastní zemi.

 4. Ignorant Libor : 16.8.2010 v 16.03

  No tak nejde mi to přes hubu, ale musím uznat klobouk dolů (bez ironie). Mluvíte rozhodně lépe než píšete, a pokud se vyvarujete své obligátní hitparády civilizací a historických exkurzů, tak jsem rád, že po Stehlíkové a Kocábovi přišel konečně někdo, kdo těm antidiskriminátorům zvedne žaludek……taky jsem rád, že jste se tam konečně explicitně přiznal, že jste liberál:-)

 5. Michal : 15.8.2010 v 0.21

  panovníkovi patří do příběhů pro předškolní děti.ty mají nárok na neomylné spravedlivé silné hezké úspěšné milující věčné….rodiče. Ne tak školáci, ti už tuší, že svět v naší rovině, kdo je mystik, promine, svět je složitější. Řešení hledáme, ztrácíme, tu jsme slepí jak občané bydlící v korytě řeky (letos je sucho, letos teče jen tamhle dole). Určité zkušenosti tu ale jsou, určitá spolehlivá tradice, ale studium je bolestné, lépe sledovat televizi, ta baví, to se relaxuje, to máme společný svět s jinými čumily a pěkně si rozumíme. Klidně bydlete v korytě v údolí, ale když stavěli ve Frýdlantu radnici, koncem 19.stol.celé patro věnovali muzeu. Tam lze sledovat nejen povodně, skoro každým rokem, ale zejména hrdé představitele, jak je jim povodeň příležitostí prokázat své kompetence, jejich rozhodnost. Tehdy nejbohatší teritorium říše, odváděli na daních více než celé Uhry. Určitě byly i ztráty, ale jejich jistota, sebejistota, obětavost budí obdiv i po století. Možná tudy cesta. Autorita rozhodne, kdy rabující kartáčovat (typ dělostřelecké munice) a ponese zodpovědnost. I Churchil ji nesl. Podobně jistý postoj k minoritám, získá i obdiv a spolupráci minorit. Nemůžeme se minoritě dívat do očí, když její děti používáme jako maso v sexprůmyslu.I 16 je u handicapů dětství.minorita nechává se zneužívat, zneužívá stát, nulová dohoda. pokud se zlodějkou s supermarketu policie sebere i pasáky, zlodějku osvobodí.netřeba šikanovat, jen protokol svědka. u 10.protokolu se pasačky unaví, kradou, protože mají prostor.je to jejich práce.platí odvádějí baronovi. je to jejich finančák. lživé statistiky lhářů politických i státních jen svědčí, že v sudetech nebyli ani na výletě. Stačí tedy skutečné studium situace a zmužilá rozhodnutí.bude se rabovat.lichváři se nenechají jen tak vyhodit ze sedla. potom tedy ono kartáčování, přirozeně se všemi mírnějšími prostředky, perfelktní je např. pěna, ale než prohrát, pustit gotwalda z řetězu, žel, ač je to smutné a střelec trpí více než střelený, bude se kartáčovat.

 6. Havekar : 15.8.2010 v 0.21

  Felix: Pisete tam, ze byl pan Joch neklidny a to proto, ze si nebyl jisty ci co. Myslim, ze to tak neni. Neznam ho osobne, ale myslim, ze z jeho zpusobu vyjadrovani vyvozujete chybne zavery – podle me takhle mluvi vzdycky. Nekdo proste pusobi nervozne, ale nema to s tim, co rika, nic spolecneho. Sam to znam.

 7. Havekar : 14.8.2010 v 15.53

  Porad jsem zhledl jiz vcera, velmi pekne jste mluvil. Moderator nebyl prilis schopny, urcita zaujatost byla silne citit a tez mel problemy formulovat smysluplne otazky. Pan Joch mluvi a pise vyborne, nazory ma vytribene. Neuroticka dikce je jen mala vada na krase verejne cinne osoby, ktera je predchozimi prednostmi bohate zastinena (a navic za to nemuze). Konecne clovek na svem miste, snad se Vam podari trosku napravit chyby Kocaba a dalsich levicovych pomatencu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?