Roman Joch v ČRo o MeToo

31.1.2019

metoo.0Myslím si, že ten počátek hnut MeToo byl naprosto oprávněný a dokonce si myslím, že mělo toto hnutí začít mnohem dřív. Lidé jako Harvey Weinstein, onen nechvalně známý hollywoodský producent, se chovali vyloženě nechutně. A zneužívali toho, že mladé začínají herečky se prakticky nemohly bránit.
A pokud chtěly dostat roli, musely poslouchat takovéhoto člověka nechutného. Považuji za chybu to, že o něm to věděli mnozí lidé. A ty herečky, které už měly dobrou reputaci, jako Meryl Streepová, o tom neřekly dřív. Jako mnohé dobré věci, bohužel hnutí MeToo se časem překlopilo do fáze honu na čarodějnice a nastaly takové případy, že britský ministr obrany byl nakonec přinucen podat rezignaci za to, že kdysi u večeře pod stolem šáhl novinářce na koleno. Jí to nevadilo, pouze to řekla kamarádce a ta po mnoha letech to vůči němu vytáhla, přičemž vztah politik a novinářka není vztahem mocného a slabé. Ti lidé, kteří byli predátoři a dopustili se kriminálních činů, ti mají být potrestáni. Ale myslím si, že stejnou chybou by bylo odsuzovat někoho bez jakýchkoliv přesvědčivých důkazů.

Příspěvků : 2 - Roman Joch v ČRo o MeToo

  1. Amper77 : 13.4.2019 v 9.29

    Jenže na ty praktiky podle pana Weinsteina se jde dívat i jinak. Každý věděl, jaké ty praktiky jsou a mladé herečky do toho šly s tím vědomím a své tělo naopak využívaly. Nebo jen daly na váhu svou čest a svou kariéru a vybraly si.

  2. Michal : 15.2.2019 v 21.45

    Bez nulové tolerance k zločinu ovšem zločin zločinem být přestává. Je inkulturován jako normalita ba zdraví.

    V intimní oblasti byla integrita osoby zajištěna zvykově, arab narušení chápe jako urážku celé rodiny, což není sentiment, ale degradace rodiny neb k dispozici byly pouze otrokyně a ne ženy svobodné. Herci se mi zdá se rekrutovali také spíše z otroků, než lidí svobodnější kategorie.

    Nejsa expert celý kontext nedohlédnu, motivy zneužití jsou také velmi pestré. Potřeba ponížit druhé u nejistých osob je velká, režisér vězel v pasti producentů, moc radosti jej nečekalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?