Roman Joch v ČRo: Katolická církev je hříšná, protože lidé jsou hříšní

13.5.2017

3845093--roman-joch--1-300x200p0

„Katolická církev byla v minulosti církví těch největších světců, těch největších hříšníků, včetně těch nejhnusnějších zločinců. Církev je hříšná, velice hříšná, protože lidé jsou hříšní. Jsem členem katolické církve navzdory tomu, jací jsou tam lidé. Jsem tam kvůli učení, kvůli náboženské věrouce.

Považuji ho za ideální aspiraci, byť budu třeba selhávat,“ říká politik a konzervativec Roman Joch.

“To, že přijmete nějaký náboženský kodex, vás nečiní nutně dramaticky lepším člověkem. Ale člověkem, pokud se tak nechováte, více vinným. Pokud si něco stanovíte jako správné, a přesto to neděláte, tak všechna vaše provinění jsou větší, než když člověk dělá něco špatného a neví o tom,” dodává.

Trump je lepší, než jsem myslel

Když v Americe probíhala volební kampaň, považoval jsem kandidáty dvou hlavních stran, kandidáta Trumpa a kandidátku Clintonovou, za velice nevhodné a špatné. Kdybych byl Američan, nevolil bych snad poprvé za svůj dospělý život žádného z kandidátů. Když jsem četl protrumpovské argumenty, váhal jsem, zda náhodou nemají pravdu. Argumentu, že Američané jsou tak velmi frustrovaní kvůli elitám a estabilishment potřebuje facku či šok natolik, že je nutné zvolit Trumpa, jsem přisuzoval váhu. Ale Trump byl pro mě ještě příliš. Zpětně si celkově říkám, že je mnohem lepší prezident, než jsem si myslel a koho jsem se obával,“ říká Joch.

„Začal se mi líbit těsně po tom, co byl zvolen a ještě nebyl prezidentem, když jmenoval členy svého týmu. Tam jsem si říkal: takhle kvalitní tým už v Americe nebyl několik dekád. Celkové mé hodnocení Trumpa je prozatím extrémně kladné,“ dodává.

Matka je pečující, otec je vzor sebekázně

„Myslím, že ženská role v rodině je více chlácholící vůči dětem, laskavější, pečující. A mužská je spíše vzorem disciplíny, pracovitosti a sebekázně. Ale řekl bych, že se to mění v životě dítěte, které je více navázáno na maminku až do puberty. A je jedno, zda je to holka nebo kluk. V pubertě se to začíná měnit a dítě potřebuje více vidět jednající mužský vzor,“ popisuje Roman Joch svůj názor na roli otce a matky, přičemž dodává, že by si každá rodina měla tyto role určit sama.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde: http://www.rozhlas.cz/plus/osobnostplus/_zprava/1720452

Vysíláno na ČRo Osobnost Plus 22. dubna 2017 

Příspěvků : 2 - Roman Joch v ČRo: Katolická církev je hříšná, protože lidé jsou hříšní

  1. Petr M. : 14.5.2017 v 9.41

    Jsem rád, že jste byl nakonec schopen překonat svůj Trump derangement syndrome. Ta reakce na něj ze strany establishmentu byla opravdu přestřelená, hysterická a poměrně mě zklamalo, že jste část z toho “Trump is sexist, racist, literally Hitler” narrativu převzal taky.

    Jinak můžete mi vysvětlit, proč myslíte že Trump sestavil nějaký extrémně skvělý tým? Ne že by tam nebyli dobří jedinci (Mattis třeba), ale pak je tam bankéř Goldman Sachs Mnuchin na financích (tolik ke vzpouře proti elitám), nebo náboženský fanatik Perry na energetice. Což je skutečně bizár.

    • Michal : 23.5.2017 v 14.21

      . . to snad kopíruje náklady kampaně, kdo investoval a vyhrál, bude inkasovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?