Roman Joch Tomiu Okamurovi v pořadu ČT Máte slovo: “Dělejte svou práci!”

4.3.2018

DSCF8105Já kdybych měl hlasovat v referendu o tom, zda dostavět Temelín nebo ne, tak bych se neuměl rozhodnout. Kdybych dostal zaplacené dva týdny, abych si přečetl všechny odborné expertízy pro a proti, tak bych si názor udělal. A toto máte dělat vy poslanci. Vy jste placeni, ne malými penězi z peněz daňových poplatníků. Nejenom Vy osobně, ale i vaše strany, pane Okamuro, i vaše strany a neptáme se kam ty penízky jdou. Jste placeni za to, abyste si tyto otázky nastudovali a pak kompetentně rozhodli. Já netvrdím, že politici jsou lepší nebo rozumnější než my lid, to o vás si fakt nemyslím. Ale tvrdím, že máte čas a jste placeni za to, abyste si přečetli analýzy a pak kompetentně hlasovali. To my nemůžeme, protože máme rodiny a práci a nemáme dva týdny placeného času, abychom si to nastudovali. Takže dělejte svojí práci.

Příspěvků : 2 - Roman Joch Tomiu Okamurovi v pořadu ČT Máte slovo: “Dělejte svou práci!”

  1. Blanka : 11.4.2018 v 8.44

    Pan Roman Joch má naprostou pravdu. To, jakým způsobem se dále názor na věc prosazuje (vztahy vláda – opozice, starost o koaliční potenciál, politika typu něco za něco) je přeci už zcela jiná věc.

  2. Zdeněk Hovorka : 8.3.2018 v 11.13

    Romane myslím, že zde jste neuvedl vhodný příklad. Je to čistá teorie bez ohledu na reálný svět. V parlamentu přece nesedí 200 absolutně nezávislých osobností! I při hlasování o Temelínu by šlo i o vztahy vláda – opozice, starost o koaliční potenciál, politika typu něco za něco. Také existuje něco jako “kázeň v klubu pod bičem” (to u jedince ne) a třeba i při přehlasování prezidentského veta na biolpaliva se jinak korumpuje 200 lidí a jinak manipuluje celý elektorát (to se dělá jinými prostředky).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?