Roman Joch na seznam.cz o Trumpovi, Zemanovi a Topolánkovi

11.1.2018

joch_seznam.czNarcis, jehož hlavní obsese je, aby ho uznával každý. Tak charakterizuje amerického prezidenta Trumpa ředitel Občanského institutu Roman Joch. První rok jeho vlády je ale podle Jocha stejně  nadprůměrně úspěšný. Exporadce někdejšího premiéra Petra Nečase hodnotí i nadcházející volbu šéfa Kremlu a říká, co se mu líbí na Mirkovi Topolánkovi.

„V Rusku budou letos prezidentské volby. No, kdo je asi vyhraje? To bude těsné! To budeme všichni sledovat… To je krása ruské demokracie,“ ironizuje Joch situaci v Rusku. Přitom dodává, že bychom se neměli bát Vladimira Putina, ale jeho nástupce. Podle Jocha je pravděpodobné, že se objeví ještě větší jestřáb. „Putin je agresivní a expanzivní, ale racionální politik. Po něm může přijít někdo iracionální,” varuje.

Ve Výzvě Joch hodnotí i domácí politiku. Zamýšlí se třeba nad rozdíly mezi americkým a českým prezidentem: „Miloš Zeman si myslí, že je novodobý Winston Churchill, Trump si myslí, že je větší než Churchill.“

Vyhýbá se Miloš Zeman debatám se svými rivaly, protože už není schopen diskutovat? Co se Romanu Jochovi líbí na Mirku Topolánkovi? Jaká by tu měla vzniknout vládní koalice? Podívejte se na Výzvu Renaty Kalenské v úvodním videu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?