Přístroje prodloužily život matce s nádorem v mozku, aby mohla porodit

8.7.2005
jp

Klinicky mrtvá těhotná Američanka, kterou téměř tři měsíce držely při životě přístroje, aby dostal plod více času na vývoj v jejím těle, porodila zdravé děvčátko.Jak oznámil švagr ženy Justin Torres, porod proběhl bez komplikací a dítěti se daří dobře.
Holčička Susan Anne Catherine Torresová, váží 812 gramů a měří 34,3 centimetrů. Nemocnice dodala, že porod se uskutečnil císářským řezem. Dítě porozené cca v 7. měsíci těhotenství sledují na jednotce intenzívní péče Virginského nemocničního centra v Arlingtonu.
Susan Torresová, 26-letá výzkumná pracovnice Národního institutu pro zdraví ztratila po náhlé mozkové příhodě 7. května tohoto roku vědomí. Podle manžela Jasona Torrese mu lékaři sdělili, že mozek jeho manželky nefunguje, neboť se v něm rozšířil zhoubný melanom. Torres opustil zaměstnání, aby mohl být po boku své manželky. Plod v jejím lůně v červenci dosáhl 24. týdne vývoje, což je nejčasnější možný termín porodu s šancí novorozence na přežití. Rodina musí každý týden platit nemocnici desetitisíce dolarů. Prostřednictvím internetu se jim podařilo vybrat kolem 400.000 dolarů darů z celého světa.
V anglicky psané odborné literatuře od r. 1979 zaznamenali nejméně tucet podobných případů.Fond Susan Torresovej: www.susantorresfund.org

Jeden příspěvek - Přístroje prodloužily život matce s nádorem v mozku, aby mohla porodit

  1. MN : 5.4.2006 v 21.05

    Žijeme v rozporuplné době…Na jedné straně se bojuje za životy s vynaložením věškerých dostupných prostředků a na straně druhé často umírají po potratech živé plody, za dost nechutných podmínek. Proč tolik lidí stále zavírá oči před realitou života a uzavírá se do světa iluze, kterou mu okolí vytváří. Je to možná jednodušší, ale k často pláči, sami dost často jen živoříme, místo, abychom dávali přednost Životu.
    Případ této ženy, jejího dítěte i rodiny je dojemný, jistě za ním stojí mnoho úsilí, financí i duševní síly, ale je to velmi pozitivní. Musí to být pro otce a manžela náročné, kéž má dostatek síly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?