Prezentace knihy o Borisu Němcovovi

20.6.2018

V úterý 26. 6. 2018  15:30 proběhne v suterénu galerie Langhans (Vodičkova 37, Praha 1) prezentace knihy “Boris Nemtsov and Russian Politics: Power and Resistance”.

Vystoupí:

Dr. Katerina Smagliy, research fellow, European Values Think Tank, Prague
Andrey Makarychev, Prof., University of Tartu
Miguel Linan, Prof., University of Seville

Připomeneme si zavražděného ruského reformistu a zásadního protagonistu ruské demokratické transformace jako politika i jako člověka. A spolu s Borisem Němcovem si  připomeneme i jeho dobu, tak zásadní pro pochopení současného Ruska. Akce proběhne  v angličtině.

26.6. opravené

 

Jeden příspěvek - Prezentace knihy o Borisu Němcovovi

  1. Karel Mrzílek : 21.6.2018 v 21.37

    Je dobře, že se pietní setkání za zavražděného slušného Rusa koná. Aby ruský estabishment zaznamenal, že nám tedy Čechům zabíjení slušných Rusů, kteří mají jiný názor není jedno. Víme proč vedení Ruska nedokáže být tolerantní k jiným názorům. Je proto množství důkazů ve dvacátem i jednadvacátém století. Ustoupí pouze obranné síle a jen na chvíli. Historie Ruska probíhala po celá staletí v neustálých bojích s nomády ještě později s Mongoly. Není divu, že tyto permanentní boje ovlivnily a obtiskly se do mentality východních Slovanů. Naopak státy, území, oblasti Evropy, se utvářely za zcela jiných okolností a podmínek. Jsme jiní a proto s chováním ruského estabishmantu nesouhlasíme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?