Pravice v poločase vládnutí: beseda s Markem Bendou

7.6.2012
Matyáš Zrno

Současná vládní koalice je v polovině svého mandátu. Má pravice ještě šanci zvrátit pravděpodobné volební vítězství levicových stran? O tomto tématu hovořil místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda v OI v úterý 12.6. od 19:00.

Beseda se uskutečnila jako obvykle v čítárně OI, ve druhém patře Emauzského kláštera (Vyšehradská 49,    Praha 2).

Po úvodní přednášce následovala diskuse s občerstvením.

Pozvánku naleznete zde.

Příspěvků : 10 - Pravice v poločase vládnutí: beseda s Markem Bendou

 1. Felix : 14.6.2012 v 10.57

  Pentagon je nejpravicovější síla v dnešním světě. Pan Benda podporuje Pentagon. Proto je pan Benda jedním z nejpravicovějších politiků, všechno co dělá je pravicové. A dále: pan Benda hlasoval pro ten dar Bruselu. Čili ten dar Bruselu je pravicový. A tedy i Brusel je pravicový. A jestliže Brusel řekne, že Asad požírá děti upečené na rožni, pak je to tvrzení pravice a tedy je to pravda. Už toho osočování pravice bylo dost, přestaňte s tím, zejm pane Vítovský.

 2. emos1a2 : 13.6.2012 v 15.08

  by si měl uvědomit, v poslanecké sněmovně opruzuje od školních lavic, nic kromě (svých?) potomků nevytvořil. V tichosti by měl zmizet ze scény, a zašít se za svým bratrem do ústavu pro zkoumání komunistických a fašistických zločinů, a tam páchat další zlo za hodně peněz daňových poplatníků . . .

 3. Samuel Vitovsky : 11.6.2012 v 14.16

  Dále se ptám. Kdyby se dejme tomu za půl roku hlasovalo o naší další účasti na další finanční injekci v řádu miliard (tentokrát třeba pro Španělsko), zase by souhlasil? Nebo tentokrát už vážně ne?

 4. Samuel Vitovsky : 11.6.2012 v 14.15

  Dále bych panu poslanci položil otázku, jakou váhu dává tomuto rozhodnutí. Bylo to rozhodnutí zásadní (šlo o částku 35 000 Kč na každého občana ČR – včetně kojenců)??? Pokud ne, která hlasování, jichž se on v tomto volebním období účastnil, považuje pro náš národ za důležitější?

 5. Samuel Vitovsky : 11.6.2012 v 14.14

  Takže jinak. Diskuse se jmenuje “Pravice v poločase vládnutí”. Vyzývám účastníky diskuse, aby se Marka Bendy zeptali, co pravicového bylo na schválení ESM.

 6. Samuel Vitovsky : 11.6.2012 v 14.13

  Ano, dobře… Pojem “svědomí” je zavádějící, protože ho vždycky přebije pocit páchání dobra. A ačkoliv máme všichni o dobru představu jinou, všichni trpíme pocitem, že ho pácháme. A svědomí je od tohoto klamu odvozené.

 7. michal : 10.6.2012 v 20.19

  zametání po krajských úřadech, vysvětlování Ratha v televizi, slzy krokodýlí nad stavem věznic, obvyklá strategie “oběti”, kdo by se neustrnul a nevolil..obávám se, že stabilní část společnosti, opřená o právo, legitimitu opět prošvihne prezidenta, jako ´89 a tak asi i bez krabice od vína pro sponsoring čeho jiného než aktuální kampaně a p.Rathem navrženého kandidáta nebude nutná…

 8. Felix : 8.6.2012 v 13.11

  Copak je tu někdo, kdo nemá čisté svědomí? I pan Benda, který měl cosi se svou slohovou “prací”, se omluvil a svědomí si očistil. Ty miliardy jsou přece v dobrém úmyslu. Vždyť všichni chceme dobro: Vy máte čisté svědomí, že s těmi miliardami nesouhlasíte ? a pan Benda má zase čisté svědomí, že s nimi souhlasí. Copak to nechápete? To, že všichni chtějí dobro, je podstatou demokracie. A kterých je víc, tak jejich je dobro. Anebo chcete zase nějakou totalitu, že dobro je toho, kdo je silnější? Nevím, nevím, asi ta beseda nebude pro Vás, ale pro někoho moudřejšího. Podívejte se, jak pan Benda přes ty brejličky moudře ? řekl bych, že přímo pravicově ? kouká.

 9. Samuel Vitovsky : 8.6.2012 v 10.48

  Marek Benda je jeden z poslanců, kteří hlasovali pro přijetí ESM (http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=55930&o=6). Zeptáte se ho v druhém patře Emauzského kláštera, jestli má pocit čistého svědomí?

 10. Samuel Vitovsky : 8.6.2012 v 10.47

  “Má pravice ještě šanci zvrátit pravděpodobné volební vítězství levicových stran?”
  To je přece naprosto špatná otázka!!! Správně byste se měli zeptat: “Kolik pravicových myšlenek se podařilo vládě prosadit? Kolik se jich podaří prosadit v druhé polovině vládnutí? A taky kolik pravicových myšlenek vláda pokřivila a zdiskreditovala? Byla, je a bude tato vláda vůbec pravicová???”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?