Poznámky Romana Jocha ke vztahům Čechů a Němců

5.6.2017

hovoří dr joch

Přinášíme vstřícný a uvědomělý postoj Romana Jocha k setkávání Čechů se sudetskými Němci. Není to téma pouze pro politiky …

Otázka vztahů Čechů a Němců  

Co pro nás znamená setkání s druhým? Co pro nás znamenají naši sousedé? Co pro nás znamenají Němci a dialog s nimi? Jaká byla jeho kvalita a co znamenala česko – německá deklarace? Proč někteří účastníci veřejného prostoru kritizují, když se představitelé vlády vydají na sněm Sudetoněmeckého krajanského sdružení? Co to vypovídá o nás Češích? Je to výraz nepochopení logiky ochoty přijmout druhého? Jaké to má dopady nejen na okolní národy, ale i na samotnou myšlenku evropanství? To jsou otázky, které bychom měli v našich životech promýšlet.

Dialog byl nahrán ve středu 31. května 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město. Poslechnout si jej můžete zde: http://ippkid.cz/2017/06/02/poznamky-romana-jocha-ke-vztahum-cechu-a-nemcu/

Projekt “Hovoří k Vám doktor Joch” realizuje Institut pro péči o kulturní a intelektuální dědictví z. s. Rozhovory připravuje a moderuje Martin Soldát.

Všechny rozhovory najdete zde:

http://ippkid.cz/category/doktor-joch/

Jeden příspěvek - Poznámky Romana Jocha ke vztahům Čechů a Němců

  1. Michal : 13.6.2017 v 16.23

    Pokud město pracuje pro zločinného nepřítele je legitimním cílem. Boj ekonomikou je zásadní, zbraně jsou jen ozdoba. Tak občan musí velmi dbale sledovat co rukama dělá a kdo z toho profituje, kdy je třeba spálit vlastní dům aby se nestal východiskem protivníka, natož stohy.

    Pan Beneš si nepsal poznámky,na rozdíl od našeho posledního místodržitele co psal deník včetně menu k večeři i deset let poté co mu byla služba znemožněna, můžeme si do něj promítnout cokoliv. Více asi v moskvě, ale tam archiv siggilum co i papež může závidět.

    Islám asi nikoho nespojí, ani mohamedány samotné, natož protivníky. Když boj o naši sídelní Vídeň, turek podporován francouzema, natož by evropa vyjma poláků pomáhala. Naše spory vedeme na cizích bojištích podporou cizích skupin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?