Pár poznámek Romana Jocha k panu prezidentovi – I. část

12.5.2017

hovoří dr joch

Přinášíme I. část poznámek Romana Jocha ke společenskému tématu jednání prezidenta Miloše Zemana a jeho příčinách a dopadech na společnost, hospodářství, ale i na zahraniční politiku, aniž bychom věděli, že počátkem května 2017 vypukne politická krize.

Úvod do problému

Miloš Zeman se rozhodl opětovně kandidovat na prezidenta. Neměli bychom k tomu přistupovat s humorem? Koho má Miloš Zeman, když César měl svého Bruta a Karel I. Stuart měl svého Cromwella? Vážně: bude přijatelný – a když ano, pro koho? Zastavme se též, jak byla vyhlášena opětovná kandidatura? Jistě je zajímavé, kým se Miloš Zeman obklopuje, a prospívají tito lidé naší vlasti?

Život a dílo Miloše Zemana  

Kdo je Miloš Zeman? Projděme si jeho život. Víme, že tento prognostik, ekonom se nebál se totalitního režimu a hned se zapojil do dění v roce 1989 a silně zapsal do formování politiky po roce 1989. Málo či mnoho pro centristického liberála, který v devadesátých letech oživil sociální demokracii, která nebyla dominantní levicovou stranou?

Vlastnosti Miloše Zemana

Jaké jsou jeho slabé a silné stránky této narcistní osoby? Jaké jsou příležitosti a hrozby, když tento člověk působí ve funkci prezidenta?

Miloš Zeman demokratem?  

Je pan prezident demokratem Masarykova typu a případně, jak se od něj odchyluje? Je vůbec hoden, aby byl tak nazýván? Dopustil by se opravdový a charakterní člověk sporu o věty, které údajně napsal demokrat a novinář Ferdinand Peroutka?

Během týdne přineseme další poznámky dr. Jocha k našemu prezidentovi.

Dialog byl nahrán ve středu 15. března 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město. Poslechnout si jej můžete zde: http://ippkid.cz/2017/05/12/par-poznamek-romana-jocha-k-panu-prezidentovi-i-cast/ 

Projekt “Hovoří k Vám doktor Joch” realizuje Institut pro péči o kulturní a intelektuální dědictví z. s. Rozhovory připravuje a moderuje Martin Soldát.

Všechny rozhovory najdete zde:

http://ippkid.cz/category/doktor-joch/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?