Nóta velvyslanci Iránské islámské republiky

7.3.2006
Roman Joch

Excelence,


protestoval jste proti tomu, že naše deníky otiskly Mohameda s bombou na hlavě? Výborně, když vás uráží obrázek, zajisté vás mnohem víc musí urážet realita: tisíce moslimů po celém světě ve jménu Mohameda sebevražedné atentáty páchají!Co že? Že vás to neuráží? Že je – Hamas a Hizballah – podporujete? Aha. Takže:


Za prvé, požadujeme od vás omluvu za vaše pokrytectví – Mohamed s bombou na hlavě na papíře vadí, bomby ve jménu Mohameda v realitě nevadí. Za druhé, požadujeme od vás omluvu za podporu těch bombových atentátů. Za třetí, požadujeme od vás omluvu za napadání našeho spojence, Dánského království. Za čtvrté, požadujeme od vás omluvu za vyvolávání nenávisti vůči obyvatelům Západu. Za páté, požadujeme od vás omluvu za drzost protestovat proti svobodě slova a tisku u nás. Za šesté, požadujeme od vás omluvu za neúctu k základnímu pilíři naší společnosti, náboženské svobodě. A konečně za sedmé, požadujeme od vás omluvu za vaše barbarství v Íránu, z něhož se nám zvedá žaludek: 16-letá Atefa Radžabi, oběšená za „nelegitimní sexuální vztah.“ Hadžia Esmailvand, ukamenovaná k smrti za cizoložství. 13-letá Žila Izadjar, 53 ran bičem a odsouzena k ukamenování za totéž. 14-letý Kaveh Habibi-Nedžad, ubit k smrti kovovým kabelem; o ramadánu jedl na ulici. 19-letá Leila M., mentálně na úrovní osmiletého dítěte, prodána do prostituce, když jí bylo osm. Ve čtrnácti otěhotněla; trest 100 ran bičem. Odsouzena k smrti za „činy neslučitelné s cudností.“ Ach tak!


Máte 24 hodin na omluvu; anebo opuštění země.


(Publikováno v týdeníku MF Plus č. 9.)

Příspěvků : 6 - Nóta velvyslanci Iránské islámské republiky

 1. Martin : 19.3.2006 v 13.26

  Někdo provokovat musí, jinak se pro samé neprovokování nakonec budeme řídit šaríou. Další obdobné činnosti viz třeba http://www.pravdaoislamu.cz nebo nebezpeci.cz/aktivity/

 2. Standa : 12.3.2006 v 1.23

  Ano, to lze považovat za prokázané.

 3. Jakub : 9.3.2006 v 15.35

  se vším co v ní je souhlasím, jen je na místě několik otázek: 1. zda si jí íránský velvyslanec přečte? 2.zda vůbec pochopí o čem se v ní píše ?(přece jen z diskuzí je patrné že ne všichni účastníci, kteří se vyjadřují k článkům, chápou, co tím chtěl básník – rozuměj R.Joch -říci) a konečně za 3. zda na na ní nějak a jak vůbec zareaguje?

 4. mazi : 9.3.2006 v 13.13

  Súhlasím s Vašou reakciou…otázka sa dá položiť aj takto: Prečo sú tieto kraje ako Irán a Irak tak zmrzačené?… Históriu majú bohatú, ropy do zblbnutia, korene inteligencie a vedy značné. Kde je chyba?…Niekde bude, ale žeby ju bez našej pomoci nenašli?

 5. Tom : 9.3.2006 v 12.23

  Dobrá provokace, chce to asi i trošku odvahu, takhle si zahrávat s fanatikama…

 6. Petr : 9.3.2006 v 10.21

  Hmm tak ta nóta je debilní stupidita. Inu…prostě typický Joch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?