NEÚSPĚCH EVROPSKÉ RODINNÉ POLITIKY

30.11.-0001

Srdečně Vás zveme na přednášku Allana C. Carlsona, Ph.D, nazvanou Neúspěch evropské rodinné politiky. Přednášku pořádá senátor Martin Mejstřík a Klub otevřené demokracie ve spolupráci s Občanským institutem ve středu 27. dubna od 18:00 hod. v Zaháňském salónku Senátu ČR.

Allan C. Carlson (nar. 1949, ženatý, otec čtyř dětí) je presidentem Howardova centra pro rodinu, náboženství a společnost se sídlem v Rockfordu, Illinois a spolupracovníkem washingtonské Rady pro výzkum rodiny. Má bohaté zkušenosti mimo jiné jako člen tzv. Rockefellerovy komise(National Comission on Children) jmenované prezidentem Reaganem.

Je inspirátorem a generálním sekretářem tří Světových kongresů rodin (Praha 1995, Ženeva 1999,Mexico City 2003) a autorem knih Family Questions: Reflections on American Social Crisis (1989, Transaction Press) a Swedish model: The Myrdals and the Interwar Population Crisis (1990, Transaction Press)

V březnu letošního roku vydal manifest “Přirozená rodina”(The Natural Family: Manifesto), v němž navrhuje plán konkrétních společenských změn na záchranu postavení rodiny v západní společnosti obnovou kultury manželství muže a ženy a posílením úlohy domova jako místa lidské autonomie, domácnosti jako hospodářské jednotky a rodiny jako zdroje svébytné lidské existence nezávislé na politické sféře. Carlsonův Manifest zahrnuje transformaci sociálních a daňových systémů a ukončení diskriminace manželství a rodičovství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?