Měsíc v OI: září 2011

1.10.2011
Matyáš Zrno

V úterý 27. září proběhla v čítárně OI další z pravidelných besed, tentokrát s Benjaminem Kurasem na téma Úpadek vzdělanosti – degenerace demokracie, věnovaná důsledkům levicové reformy školství ve Velké Británii.

Roman Joch dne 5. září natáčel pro ČRo 6 rozhovor o deseti letech uplynulých od 11. září 2001. Na dané téma vystoupil i 8. září na semináři Centra pro ekonomiku a politiku. Ve dnech 9.-10. září se účastnil semináře partnerské Nadace Konrada Adenauera v Horní Cerekvi. 11. září diskutoval o toho dne deset let starých událostech nejdříve v pořadu stanice ČRo 1 – Radiožurnál, odpoledne pak na Jungmannově náměstí promluvil na stejné téma ke shromáždění občanů proti terorismu. Den poté se k 10. výročí teroristických útoků vrátil ještě na vlnách ČRo 6. 13. září promluvil na Kafkově náměstí ke shromáždění pro Izrael. 17. září na Magistrátu města Plzně hovořil ke studentům pracujícím na simulaci amerického Kongresu o Republikánské straně, konzervatismu a Tea Party v USA. 27. září moderoval diskusi s Benjaminem Kurasem na téma „Úpadek vzdělanosti – degenerace demokracie“. V zářijovém čísle Konzervativních listů publikoval esej Kdo je pravice a kdo ne? a na svém joch.blog.idnes.cz zamyšlení Sv. Václav, rodina, svoboda, vandalismus a „krev, dřina, slzy a pot“ (obojí rovněž na www.obcinst.cz).

Matyáš Zrno se v září věnoval přípravě podzimního a zimního programu OI. Organizačně pomáhal připravit „Poslední úterý v OI“, které proběhlo 27. září, a poté se na měsíc odebral do Afghánistánu.

Za finanční podporu, jíž se nám dostalo v měsíci září, děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Andree Komancové, Lucii Creighton, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové, Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Danu Drápalovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Ondřeji Krutílkovi, Milanu Louckému, Jaromíru Neumannovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Aleši Hodinovi, Ivanu Klabalovi, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Františku Šimkovi, Václavu Vosečkovi, Robertu Müllerovi, Peteru Foglarovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Jakubu Růžičkovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Tomáši Moravcovi, Petru Valentovi, Leo Pavlátovi a Ladislavu Krejčíkovi, jednomu anonymnímu dárci a nadaci Hanns Seidel Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?