Měsíc v OI: září 2010

30.9.2010
Matyáš Zrno

Roman Joch vystoupil dne 1. září na manifestaci D.O.S.T. proti povinné sexuální výchově na školách. Dne 5. září v Otázkách Václava Moravce na ČT diskutoval o problematice lidských práv. Den poté diskutoval na vlnách ČRo 6 o izraelsko-palestinských jednáních v USA. Dne 8. září se na Úřadu vlády ČR seznamoval s prací vládního zmocněnce pro lidská práva. 15. září natočil pro ČRo 1 krátkou diskusi o situaci migrantů v Evropě. Téhož dne večer přednášel pro farnost Koloděje na téma „Křesťan a politika“. Ve dnech 16.-19. září se účastnil kolokvia amerického LibertyFund na téma „Liberty, Nationalism, and Secession“ – tentokrát v Praze. 20. září přednášel na semináři pořádaném Christian College v Senátu pro americké studenty a podnikatele o ekonomické situaci v ČR a EU. Den poté měl diskusi se studenty na gymnáziu Truhlářská v Praze. Týž den poskytl rozhovor anglickému vysílání ČRo o lidských právech obecně i konkrétně v ČR. Dne 3. září s ním vyšel ve víkendové příloze Hospodářských novin dlouhý profilový rozhovor pod titulkem Proti středověku jsme barbaři.  Ve stejných novinách dne 14. září publikoval komentář Peklo v masce politické korektnosti. Den poté poskytl online rozhovor pro idnes.cz a na svém joch.blog.idnes.cz publikoval fejeton Konservatismus může být legrace… V týdeníku Týden 20. září publikoval komentář Dno populismu neexistuje, věnovaný návrhu různých výšek pokut podle výše platů. V týdeníku Reflex dne 30. září s ním vyšel další rozsáhlý rozhovor, tentokrát pod titulkem I diktátor může mít čest.

Jakub Růžička se v září zúčastnil semináře Konrad Adenauer Stiftung v Horní Cerekvi, kde prezentoval činnost Občanského institutu a jeho plány do budoucna.

Za finanční podporu naší činnosti upřímně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Ditě Tomkové, Andree Komancové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové, pánům Janu Doleželovi, Jiřímu Tichému, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Hynku Moravcovi, Janu Hellerovi, Richardu Duřpektovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Milanu Louckému, Danu Drápalovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ladislavu Mrklasovi, Tomáši Ježkovi, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Luboši Šafránkovi, Jiřímu Skalickému, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Liboslavu Paldusovi, Janu Horníkovi, Robertu Müllerovi, Karlu Pliskovi, Václavu Vosečkovi, Pavlu Bratinkovi, Tomáši Moravcovi, Petru Valentovi, Leo Pavlátovi a dvěma anonymním dárcům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?