Měsíc v OI: září 2007

3.10.2007
Redakce

25. září proběhlo v čítárně Občanského institutu v rámci posledních úterků OI setkání s bývalým soudcem Ústavního soudu ČR profesorem Vojtěchem Ceplem, který s účastníky diskutoval nad otázkou Český konstitucionalismus – existuje vůbec?

Roman Joch 1. září přednášel v Bítově na jižní Moravě pro Mladé křesťanské demokraty o kořenech západní civilizace. Dne 5. 9. natočil pro tchajwanskou televizi komentář o právu Tchaj-wanu na zastoupení v OSN. Dne 11. 9. u příležitosti 6. výročí teroristických útoků vystoupil v Praze na manifestaci „Společně proti terorismu“. Den poté poskytl TV Nova rozhovor pro pořad „Střepiny“ o globálním oteplování. Ve dnech 13.-16. 9. se zúčastnil setkání pro-tržních think-tanků na European Resource Bank Meeting v Bukurešti, na němž vystoupil s příspěvkem o významu vzdělání a rodiny pro svobodu. 21. 9. diskutoval v ČRo 1 o případu O. J. Simpsona. Poslední týden v září začal na pražské VŠE zimní semestr, během něhož bude na Národohospodářské fakultě učit předmět „Politické ideologie“. Dne 25. 9. moderoval další z diskusních večerů v rámci cyklu „Poslední úterý v OI“. Den poté vystoupil na tiskové konferenci společně pořádané institucemi CEVRO, Liberální institut, OI, Mladí konzervativci a Mladí křesťanští demokraté, na níž tyto organizace vyzvaly Parlament ČR, aby odmítl tzv. antidiskriminační zákon. V září bylo publikováno 75. číslo revue Prostor, v němž uveřejnil esej Damoklův meč nesvornosti aneb Ještě jednou o Evropě a americkém radaru. Pokračoval rovněž v psaní komentářů na http://joch.blog.idnes.cz/.

Matyáš Zrno vystoupil 11. září na demonstraci proti terorismu; stav války proti terorismu také komentoval pro ČRo. 17. září komentoval pro ČT návštěvu srbského prezidenta Borise Tadiće v Praze a na stránkách www.natoaktual.cz zveřejnil analýzu Dilemata černohorského vstupu do NATO. Připravoval podzimní a zimní program OI (k dispozici na www.obcinst.cz) a pomáhal s přípravou zářijových čísel časopisu RC Monitor.

Upřímné poděkování za finanční podporu náleží tentokrát panu Jaroslavu Javornickému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?