Měsíc v OI: září 2005

16.9.2005
red.

19. září se v Senátu Parlamentu ČR pod záštitou místopředsedy Senátu Jiřího Lišky uskutečnila veřejná presentace knihy Whittakera Chamberse „Svědek“, vydané Občanským institutem. Při této příležitosti promluvili rada velvyslanectví USA Michael Hahn a maďarská historička a bývalá poradkyně maďarského premiéra Viktora Orbána Mária Schmidt, která Chambersovu knihu doprovodila obsáhlou studií věnovanou vztahu Hissova procesu v USA a inscenovaných politických procesů ve východní Evropě v 50. letech 20. století.


Roman Joch v září pracoval na přípravě veřejné presentace Chambersova „Svědka“ v Senátu a rovněž připravoval pravidelný seminář OI, který se uskuteční ve dnech 13.-15.10. na Erlebachově boudě v Krkonoších, temtokrát na téma „Svět 4 roky po 11. září 2001“ . K témuž tématu publikoval v MfD 12.9. úvahu Válka civilizací? Západ bojuje i se sebou.


Jana Pláteníková se spolu s Romanem Jochem podílela na přípravě presentace Chambersova „Svědka“ v Senátu a koordinovala rovněž přípravu obdobné akce na Slovensku. Připravovala společný seminář s Konzervatívnym inštitútom, říjnovou besedu s Karlem Schwarzenbergem a krkonošský seminář i akce vzdálenější, např. druhou Vranovskou konferenci o rodině. Pro časopis Agora přeložila studii Michaela O’Briena o symbolice v moderních fantasy příbězích, kterou doprovodila krátkým úvodem .

Poděkování za finanční příspěvek tlumočíme tentokrát panu Vilému Michalovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?