Měsíc v OI: únor 2011

28.2.2011
Matyáš Zrno

Měsíc únor se nesl ve znamení oslav 100. výročí narození Ronalda Reagana. Občanský institut ve spolupráci s 1. místopředsedou Senátu Parlamentu ČR uspořádal na půdě horní komory Parlamentu dne 9. února konferenci Ronald Reagan, státník svobody. S příspěvky na ní vystoupili 1. místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, předseda vlády ČR Petr Nečas, velvyslanec USA v ČR Norman Eisen, amerikanista Miloš Calda z FSV UK, Pavel Bratinka, předseda správní rady OI, Hynek Fajmon, poslanec EP, Daniel Kumermann, bývalý generální konzul ČR v Los Angeles, Jefim Fištejn, ředitel ruského vysílání RFE/RL, a Roman Joch, který konferenci také moderoval. Na závěr promluvil samotný oslavenec: ze záznamu Ronald Reagan pronesl svou slavnou větu vyřčenou v západním Berlíně v létě 1987: „Pane Gorbačove, zbořte tuto zeď!“

Roman Joch se ve dnech 5.-6. února účastnil oslav 100. výročí narození Ronalda Reagana v Simi Valley v Kalifornii. 9. února moderoval v Senátu PČR konferenci OI věnovanou tomuto státníkovi. S příspěvkem o Reaganovi vystoupil rovněž na konferenci pořádané Konzervatívnym inštitútom M. R. Štefánika v Bratislavě dne 14. února.

V únoru se po roční misi v Afghánistánu, kde působil jako vedoucí civilní části našeho Provinčního rekonstrukčního týmu v provincii Logar, vrátil do ČR Matyáš Zrno. Opět posílí řady OI, kde ho srdečně vítáme.

Za finanční podporu upřímně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Danu Drápalovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Robertu Kotzianovi, Tomáši Chrenkovi, Milanu Louckému, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Jakubu Chromému, Janu Kernerovi, Janu Šafaříkovi, Martinu Romanovi, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Peteru Foglarovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Janu Horníkovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Tomáši Moravcovi, Bedřichu Moldanovi a Leo Pavlátovi a jednomu anonymnímu dárci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?