Měsíc v OI: únor 2010

28.2.2010
Matyáš Zrno

Dne 17. února se v čítárně OI uskutečnilo setkání s publicistou Josefem Mlejnkem na téma “Volby na Ukrajině – co znamenají pro Ukrajinu, pro nás a pro EU.”

Roman Joch dne 2. 2. na semináři pro učitele společenských předmětů na středních školách, pořádaném občanským sdružením Partners Czech, přednášel a diskutoval o výhodách a nevýhodách demokracie a diktatury. Tentýž den vystoupil na diskusním večeru v Karlových Varech, pořádaném ODS v rámci série Vize 2020, na téma „Tolerantní společnost“. 12. 2. na semináři v jihočeském Strmilově, organizovaném Hnutím Pro život, přednášel a diskutoval o tom, jak v liberální společnosti polemizovat s euthanasií. V únoru začal na českých vysokých školách letní semestr, a tak opět zahájil výuku svého předmětu „Politické ideologie“ na NHF VŠE a VŠCI. 20. 2. vystoupil na ideové konferenci ODS v Brně s příspěvkem „Obrana svobody“ (http://www.vize2020.cz/vystoupeni/obrana-svobody-2). V týdeníku Reflex 6/2010 (11. 2.) publikoval analýzu Léčba Obamou vázne, ve čtvrtletníku Přítomnost (zima 2010) esej Západ a ti druzí a v Lidových novinách 24. 2. úvahu Politická práva? Lidská jsou víc.

Jakub Růžička se v měsíci únoru věnoval především přebírání povinností po Matyáši Zrnovi. Se zástupci Nadace Hannse Seidela projednal otázky další spolupráce v nadcházejícím půlroce. Organizačně zajistil diskusní setkání s politologem Josefem Mlejnkem na téma: “Volby na Ukrajině – Co znamenají pro Ukrajinu, pro nás a pro EU”, které se uskutečnilo 17. 2.

Naší milou povinností je poděkovat za finanční podporu paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Michaele Freiové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Josefu Břečkovi, Janu Doleželovi, Jakubu Tomkovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Hynku Moravcovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Hellerovi, Milanu Louckému, Danu Drápalovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Zdeňku Mitáčkovi, Ladislavu Mrklasovi, Pavlu Míchalovi, Jaromíru Neumannovi, Luboši Šafránkovi, Jiřímu Skalickému, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Martinu Romanovi, Janu Horníkovi, Liboslavu Paldusovi, Jaroslavu Jirátovi, Miloslavu Kučerovi, Tomáši Moravcovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Leo Pavlátovi, třem anaonymním dárcům a rovněž nizozemské nadaci Nederlands Literair Productie- en Vertalingenfonds.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?