Měsíc v OI: únor 2009

20.4.2009
Matyáš Zrno

23. února se v čítárně OI konala další z pravidelných besed v rámci cyklu posledních úterků. Hostem byl tentokrát komentátor Českého rozhlasu 6 Jan Fingerland, téma znělo Gaza, Arabové a Írán – souvislosti války proti Hamasu.

Roman Joch se ve dnech 8.-9. února ve Varšavě účastnil konference Polského institutu mezinárodních vztahů „Towards Reinvigorated Transatlantic Relations and a New Strategic Concept of NATO“, na níž vystoupil v panelu „Enlargement Policy and System of Partnerships“. 11.2. diskutoval v televizi Z1 o možné spolupráci mezi ČSSD a KSČM po příštích volbách. Den poté v dobrém ránu ČT1, u 200. výročí jeho narození, se Roman vyjádřil k osobě amerického prezidenta Abrahama Lincolna. V únoru rovněž započal letní semestr a Roman opět zahájil svůj kurs „Politické ideologie“ na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické. 19. února přednášel na gymnáziu v Dačicích o současném anti-amerikanismu a v knihovně ve Strmilově o současné finanční krizi. Ve dnech 26.-28.2. se účastnil kolokvia Liberty Fund na téma „The Modern Dialogues of Liberty“.  V časopisu Týden č. 5 (2.2.) Roman uveřejnil komentář „Jak to bylo v roce 1996 s norským plynem“ a na joch.blog.idnes.cz články „Alláh je mocný! – aneb analýza iránské zpravodajské služby“, jakož i „Dobrou noc a hodně štěstí“ o mccarthismu.

Matyáš Zrno jednal 4. února se zástupci Hanns Seidel Stiftung o spolupráci v tomto roce. V sobotu 7. 2. mediálně školil Mladé křesťanské demokraty v Hradci Králové. V Hospodářských novinách zveřejnil 11. 2. komentář o české a evropské rodinné politice (Všechna děcka do jeslí. Povinně.). V úterý 17. 2. diskutoval spolu s Jiřím Dientsbierem v Radiožurnálu o ročním výročí nezávislosti Kosova. V pondělí 23. 2. pomáhal s přípravou diskuse o válce v Gaze.Ve středu 25. 2.uváděl další díl filmového semináře „Evropské hodnoty ve filmu – Západ a jeho nepřátelé“, který OI pořádá spolu s Vysokou školou Cevro institut a za laskavé podpory Konrad Adeauer Stiftung. Ve čtvrtek 26. 2. komentoval pro Český rozhlas a Českou televizi rozsudky Haagského tribunálu nad šesticí bývalých vysokých představitelů Miloševićova režimu.

Za velmi vítanou a potřebnou finanční podporu děkujeme tentokrát paním Lucii Creighton a Kateřině Geislerové, pánům Janu Friedlaenderovi, Janu Bílkovi, Vlastislavu Košnerovi, Vladimíru Šumanovi, Jakubu Chromému, Davidu Navarovi, Richardu Duřpektovi, Janu Zeno Dusovi, Hynku Moravcovi, Jakubu Tomkovi, Miloslavu Štěpánkovi, Robertu Kotzianovi, Martinu Kroupovi, Janu Hellerovi, Bedřichu Moldanovi, Miroslavu Tylovi, Emmanuelu Goutovi, Milanu Louckému, Danu Drápalovi, Josefu Bílkovi, Ondřeji Krutílkovi, Davidu Rýcovi, Martinu Rejmanovi, Martinu Paloušovi, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Karlu Palečkovi, Zdeňku Mitáčkovi, Marku Minárikovi, Ondřeji Ryclovi, Stanislavu Janskému, Rafaelu Kučíkovi, Jiřímu Skalickému, Karlu Korousovi, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Janu Horníkovi, Ondřeji Bratinkovi, Martinu Romanovi, Liboslavu Paldusovi, Miloslavu Kučerovi, Františku Vališovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Karlu Schwarzenbergovi a pěti neznámým dárcům, a neméně i Křesťanskému společenství Ostrava a Konrad Adenauer Stiftung

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?