Měsíc v OI: únor 2005

28.2.2005

Konference “China-European and American Democracies Face the Challenge” – činnost členů Občanského institutuDne 25. února se na půdě Senátu Parlamentu ČR uskutečnila jednodenní mezinárodní konference s názvem China: European and American Democracies Face the Challenge, již pořádal Občanský institut ve spolupráci s americkou organizací “The Project for the New American Century”. Na konferenci promluvili Josef Jařab (předseda zahraničního výboru Senátu Parlamentu ČR), Jana Hybášková (poslankyně Evropského parlamentu), Li Xiaorong (Institute for Philosophy and Public Policy, University of Maryland), Joe Studwell (šéfredaktor “China Economic Quarterly”), Perry Link (Princeton University, spoluvydavatel “Tiananmen Papers”), Daniel Blumenthal (American Enterprise Institute) a Alexandr Vondra (předseda České euroatlantické rady).
.
Michaela Freiová 4. února publikovala v Hospodářských novinách článek Nové otázky pro Šalamouna o problémech dětí rozvedených rodičů. 10. února vyšel ve čtrnáctideníku RC Monitor její článek Dobrá zpráva z OSN o personální výměně v křesle generální tajemnice UNICEF. Text o rodičovských rolích, který si od ní vyžádaly Lidové noviny, nebyl otištěn a je k dispozici na webových stránkách OI. 19. února pronesla v Radiu Proglas úvahu o nezbytnosti plurality v médiích.
Roman Joch se v únoru věnoval přípravě mezinárodní konference o Číně, kterou Občanský institutu ve spolupráci s Project for the New American Century pořádal v Senátu Parlamentu ČR 25. února. Jejím hlavním sdělením bylo: zrušit embargo na dovoz zbraní do komunistické Číny není dobrým nápadem. Krom toho dne 15.2. přednášel a diskutoval na Arcibiskupském gymnáziu v Praze o Islámu a Západu, dne 23.2. u Mladých evropských federalistů o islámu a imigraci a v tentýž den večer na Liberálně-konzervativní akademii o lidských právech. Dne 25.2. moderoval zmíněnou konferenci o Číně. V MfD 19.2. publikoval esej Od Bushe k Lincolnovi a zpět o politice současného amerického presidenta a historii Republikánské strany v USA.
Jana Pláteníková se v únoru podílela na přípravě již výše zmíněných akcí, které OI v nejbližší době chystá. V závěru měsíce se vydala na dvoutýdenní cestu do USA, kde se jako zástupkyně neziskového sektoru účastní schůze Komise pro postavení žen.

Poděkování za finanční podporu posíláme tentokrát touto cestou paní Věře Budilové, pánům Vladimíru Taichovi a Bořivoji Tydlitátovi a americké Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?