Měsíc v OI: srpen 2010

31.8.2010
Redakce

Mezi 7. až 11. srpnem proběhla tradiční Letní škola OI na Erlebachově boudě v Krkonoších. Celá akce se uskutečnila díky laskavému přispění Konrad-Adenauer Stiftung. Mezi účastníky byli tradičně mladí lidé ze středních a vysokých škol z celé České republiky. Během jednotlivých dnů se uskutečnila celá řada přednášek na nejrůznější témata. Po každé přednášce následovala živá diskuse. Diskutovalo se například o dějinách evropského politického myšlení, válce proti terorismu, islámu a imigraci, současné ekonomické krizi, lisabonské smlouvě a legitimitě EU, korupci, budoucnosti EU nebo českém parlamentarismu. Mezi vystupujícími nechyběli Roman Joch, Vojtěch Belling, Jan Havránek, Petr Kolář, Jiří Georgiev, Jakub Kříž nebo Tomáš Evan. Na závěr účastníci navštívili prostory Ministerstva obrany a zúčastnili se diskuse o budoucnosti českých ozbrojených sil.

 

Roman Joch se dne 4. 8. účastnil pohřbu Milana Paumera. Den poté na Akademických týdnech v Novém Městě nad Metují přednášel na téma „Západní civilizace: odkud přišla a čím je dnes”. V prvním srpnovém týdnu Martin Říman, šéf týmu poradců premiéra Petra Nečase, sdělil Romanu Jochovi, že premiér si jej vybral za svého (externího) poradce pro otázky lidských práv a zahraniční politiky, což vzápětí někteří naši spoluobčané z radikální levice nesli velmi nelibě (např. zorganizovali demonstraci 18. 8., sepsali petici, atd.). To dalo následně příležitost poskytnout řadu interview a vyjádření, např. „Auto-interview u příležitosti jmenování premiéra” (www.obcinst.cz), rozhovor pro ČT 24 13. 8., „Smích a výsměch přivádí levičáky k zuřivosti” (nekorektne.com 15.8.), profil RJ v týdeníku Reflex č. 33 (19. 8.) , rozhovor v ČRo 1 dne 19. 8., rozhovor v LN 21. 8., rozhovor v týdeníku Respekt č. 34 (23. 8.), diskuse s Michaelem Kocábem na ČRo 6 dne 25. 8., účast v Hyde Parku ČT 25. 8., rozhovor v Deníku 28. 8., jakož i online rozhovory pro idnes.cz, tyden.cz a lidovky.cz. Onen zájem o rozhovory se „přelil” i do měsíce září, ale o tom příště.

Jakub Růžička se v měsíci srpnu věnoval organizování tradiční Letní školy Občanského institutu.

Upřímné poděkování za tolik potřebnou finanční podporu vyjadřujeme tentokrát paním Martě Lipovské, Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Ditě Tomkové, Andree Komancové, Kateřině Geislerové, Veronice Kuchyňové Šmigolové a Martě Lipovské, pánům Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Marku Minárikovi, Hynku Moravcovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Hellerovi, Milanu Louckému, Danu Drápalovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ladislavu Mrklasovi, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Jiřímu Skalickému, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Luboši Šafránkovi, Jakubu Chromému, Robertu Müllerovi, Pavlu Vedralovi, Václavu Vosečkovi, Janu Horníkovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Liboslavu Paldusovi, Pavlu Bratinkovi, Karlu Pliskovi, Tomáši Moravcovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi a dvěma anonymním dárcům, a rovněž nadaci Konrad Adenauer Stiftung.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?