Měsíc v OI: srpen 2009

19.11.2009
Matyáš Zrno

Roman Joch v srpnu ještě trávil letní rodinnou dovolenou; krom toho 27. srpna přednášel na Letní akademii soukromé vysoké školy Cevro institut na téma „Americká zahraniční politika a vztahy mezi EU a USA na začátku 21. století“. V příloze Kavárna Mf Dnes 15. srpna publikoval recenzi knihy Dineshe D’Souzy „Křesťanství a ateismus úplně jinak“, otištěnou pod redakčním názvem Bůh existuje. To dá rozum. Na svůj joch.blog.idnes.cz přispěl komentáři Antisemitismus, nejvyšší stádium… levicovosti?, Proč jsou naši daňoví poplatníci takové ovce?, Gašparovič, Fico, Paška, nechutná to fraška! a Komunisté, nejlepší spojenci nacistů (23. 8. 1939 – 22. 6. 1941).

Matyáš Zrno trávil polovinu srpna na slovenských horách a českých řekách. Kromě toho však 3. srpna publikoval v Revue Politika článek Praxe profesionálního lidskoprávnictví o žalostném počínání ministra Kocába. O dva dny později uveřejnil v Hospodářských novinách pod titulkem Pevný a pružný Dán portrét nového generálního tajemníka NATO Anderse Fogha Rasmussena. O tom samém tématu pak 7. srpna promluvil na vlnách ČRo 6. Spolu s Romanem Jochem odpověděl 20. srpna na stránkách Revue Politika otevřeným dopisem na žádost Mirka Topolánka o spolupráci pravicových subjektů (Psaníčko od Topolánka). V časopise RC Monitor zveřejnil článek Hybášková – nový trumf lidovců? Vedle toho se věnoval údržbě webových stránek OI a přípravě podzimního programu OI.

Za příspěvek na činnost OI upřímně děkujeme těmto srpnovým dárcům: paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Michaele Freiové, Kateřině Geislerové, Veronice Kuchyňové-Šmigolové a Martě Lipovské, pánům Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Hynku Moravcovi, Janu Jirešovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Hellerovi, Ivo Palkoskovi, Danu Drápalovi, Josefu Bílkovi, Ondřeji Krutílkovi, Davidu Rýcovi, Janu Krásenskému, Milanu Louckému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Karlu Palečkovi, Ladislavu Mrklasovi, Zdeňku Mitáčkovi, Jaromíru Neumannovi, Rafaelu Kučíkovi, Jakubu Tomkovi, Janu Šafaříkovi, Luboši Šafránkovi, Jiřímu Doskočilovi, Jiřímu Skalickému, Jakubu Chromému, Robertu Müllerovi, Pavlu Vedralovi, Václavu Vosečkovi, Janu Horníkovi, Martinu Romanovi, Liboslavu Paldusovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Tomáši Moravcovi, Davidu Jurechovi, Šimonu Hradílkovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi, Vlastislavu Košnerovi a čtyřem anonymním dárcům, a neméně i Křesťanskému společenství Ostrava, Klášteru dominikánů v Olomouci a Konrad Adenauer Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?