Měsíc v OI: srpen 2008

15.10.2008
Redakce

Roman Joch dne 20. srpna přednášel na letní akademii soukromé vysoké školy Cevro Institut na téma „Bellum Iustum a americká válka v Iráku“ . 23. srpna přednášel a diskutoval na Leadership Academy v Chrudimi o letošních amerických presidentských volbách, což je téma, k němuž se vyjádřil i v pořadu Události, komentáře na ČT1 29. srpna. Pro Rádio Česko natočil rozhovor o americkém presidentu Lyndonu Johnsonovi (u příležitosti 100 let od jeho narození).V Mf Dnes 1. srpna publikoval komentář O zákazu mobilů ať si rozhodují sami učitelé…, v týdeníku Týden pak komentáře Státní diktát, nebo svoboda a rovnost? (4. srpna) a Mandát národní bezpečnosti (18. srpna). Pro www.repsekt.cz dne 15. srpna poskytl online rozhovor na téma „Konflikt Rusko versus Gruzie“. K tomuto a dalším tématům se dále vyjadřoval na www.joch.blog.idnes.cz; na www.obcinst.cz uveřejnil nekrology dvou studenoválečníků, Jesseho Helmse a Alexandra Solženicyna. V srpnu také trávil s rodinou svou letní dovolenou.

Matyáš Zrno pobýval převážnou většinu srpna v Černé Hoře, Albánii, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině. 11. srpna mu v časopisu Týden vyšla reportáž o Radovanu Karadžićovi ( Hašek by to nenapsal lépe ). Po návratu do ČR 29. srpna komentoval v ČT druhé vystoupení Radovana Karadžiće před soudem.

Rovněž v průběhu srpna jsme v reakci na předprázdninový dopis s prosbou o podporu od řady z vás obdrželi příspěvek na na činnost. Upřímné poděkování tentokrát patří paním Lucii Creighton, Kateřině Geislerové a Haně Puchtové a pánům Janu Friedlanderovi, Miloši Němcovi, Janu Doleželovi, Jakubu Chromému, Radku Valovi, Ivo Palkoskovi, Martinu Kroupovi, Karlu Mrzílkovi, Petru Krejčímu, Ivanu Klabalovi, Tomáši Ježkovi, Janu Kernerovi, Josefu Ježkovi, Jiřímu Skalickému, Karlu Grigarovi, Ondřeji Bratinkovi, Pavlu Bratinkovi, Zbyňku Klíčovi, Richardu Cvrkalovi, Davidu Jurechovi, Zdeňku Klinderovi, Leo Pavlátovi, Vlastislavu Košnerovi a Bohuslavu Vanclovi. Stejně tak děkujeme i našim sponzorům z Educational Initiative for Central and Eastern Europe a společnosti Euroffice Praha-Brusel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?