Měsíc v OI: srpen 2005

22.8.2005
red.

Roman Joch se ve dnech 7.-14. srpna zúčastnil konference Neuwaldegg Institute ve Vídni, věnované metafyzice, etice, politické filosofii a bioetice, na níž vystoupil s přednáškou “Responsible Living in an Age of Nuclear Weapons”. 17. srpna v pořadu Události, komentáře na ČT 1 komentoval stažení Izraele z pásma Gazy. Ke stejnému tématu se vyslovil v pořadech vysílaných ČRo 6 ve dnech 22. a 28. srpna a v komentáři Vysoká cena za mír na Blízkém východě (MfD 18.8.). 22. srpna poskytl TV Nova krátké hodnocení dvou významných žen britské historie – královny Viktorie a premiérky Margaret Thatcherové. Den poté přednášel pro skautské vedoucí v Jeseníkách o rozdílech mezi mravními nástrahami nesvobodné a svobodné společnosti. V srpnu vyšlo 1. číslo 8. ročníku revue Distance, v němž uveřejnil kritiku způsobu, jakým docent Znoj hájí redistributivní koncepci Johna Rawlse (esej Znaveni Znojem).


Jana Pláteníková se v srpnu věnovala překladu ukázkové kapitoly ze Studií OI č. 15 (Ženské úvahy o feminismu) do angličtiny a začala pracovat na příspěvku do říjnového čísla Agory. Podílela se rovněž na přípravách harmonogramu akcí OI v příštím akademickém roce, na aktualizaci webových stránek OI a na přípravách setkání u příležitosti vydání knihy Svědek.


Jaromír Žegklitz se vedle běžné provozní agendy věnoval přípravě dalšího čísla Studií OI, jež bude tentokrát věnováno rodinné politice ČR; z tiskárny by mělo dorazit před koncem měsíce září.


Poděkování za finanční podporu vyjadřujeme tentokrát panu Pavlu Vedralovi a americké nadaci Atlas Economic Research Foundation.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?