Měsíc v OI: srpen 2004

16.8.2004

SRPEN V OI

Michaela Freiová se ve dnech 23.-25. srpna aktivně zúčastnila “Evropského regionálního dialogu o rodině” v Ženevě, kde přednesla příspěvek “Ateismus – jeho dopad na rodinu, morálku a lidský život”. Na žádost Ministerstva práce a sociálních věcí vypracovala připomínky k Národní zprávě o rodině, kterou MPSV předkládá do vlády.
Roman Joch 19. srpna v Radiofóru stanice ČRo 1 – Radiožurnál diskutoval o stahování amerických jednotek z Německa. V pátek 13. srpna se mu narodila dcera Jana Marie, takže trávil dovolenou s ní doma.
Jana Pláteníková v srpnu navštívila nové vzdělávací centrum EICEE v Neuwaldeggu ve Vídni, kde bude OI koncem září pořádat mezinárodní seminář “Christian Perspective and Free Society”. Zúčastnila se tam části týdenního semináře pořádaného EICEE, navázala nové kontakty s účastníky (většinou universitními studenty humanitních oborů a čerstvými absolventy) z různých zemí od Ázerbájdžánu po Slovensko. Prodiskutovala se zástupci EICEE některé společné projekty do budoucna. Spolu s Michalem Semínem se zabývala organizační přípravou zmíněného zářijového semináře ve Vídni a s Michaelou Freiovou a členy Společnosti pro podporu rodiny pokračovala v přípravě Vranovské konference.
Michal Semín uveřejnil v MfD (30.8.) článek Disidentem doby, ve kterém se vyjadřuje o politických postojích poslance Jiřího Karase. Pro 32. číslo Katolického týdeníku (příloha Doma) napsal příspěvek o kladech domácího vzdělávání. 26.8. natočil rozhovor pro slovenské rádio Expres, ve kterém komentoval poslední události v Iráku a možný další vývoj “války proti terorismu”. Průběžně také připravoval podzimní semináře ve Vídni a v Krkonoších.
Jaromír Žegklitz strávil podstatnou část srpna dovolenou. Ve zbývajícím čase se věnoval redakční práci na 15. čísle Studií OI věnovaném feminismu (autorkou textu je Michaela Freiová).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?