Měsíc v OI: říjen 2012

1.11.2012

Roman Joch  2. října na svém joch.blog.idnes.cz uveřejnil svůj komentář Atentát to nebyl s památnou frází „ufňukaná, kremlofilní bába“ a přestal být poradcem předsedy vlády Petra Nečase. Den poté se k celé věci vyjadřoval v pořadu Hyde Park na ČT24. 20. října na téže stanici komentoval výsledky českých senátních a krajských voleb. 22. října na vlnách ČRo 6 komentoval politické rozpoložení střední Evropy. V rámci mezinárodní konference Fórum 2000 o den později hovořil na stejné téma v Evropském domě v Praze. V týdeníku Respekt č. 40 (1.10.) vyšel článek o (údajných) rozdílech v názoru premiéra a jeho poradce R. Jocha v otázce Tchaj-wanu pod názvem Jedna Čína a dva přístupy, v Magazínu Dnes 18. října pak profilový rozhovor Odvážný (bývalý) poradce premiéra Roman Joch: Vzmuž se, Václave Klausi. Na stránkách www.ceskapozice.cz pak Roman Joch uveřejnil komentáře EUtopická cesta k míru, První americká prezidentská diskuse, Národní zájem ČR: Ruské firmy by se na dostavbě Temelínu podílet neměly, Kubánská krize po 50 letech: Svoboda je víc než přežití a v týdeníku Euro (29. října) esej Ohrožený druh o konzervatismu a konzervativcích.

Matyáš Zrno pomáhal 3. října zorganizovat setkání Rodinné aliance v OI.  Ve středu 17. října se účastnil setkání vojenských atašé několika velvyslanectví o situaci v Afghánistánu.

Za finanční podporu zaslanou na účet OI v měsíci říjnu upřímně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové a pánům Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Danu Drápalovi, Richardu Duřpektovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Aleši Hodinovi, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Jakubu Chromému, Václavu Vosečkovi, Karlu Smolovi, Františku Šimkovi, Peteru Foglarovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Tomáši Moravcovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi a Stanislavu Šlechtovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?