Měsíc v OI: říjen 2010

31.10.2010
Matyáš Zrno

Občanský institut uspořádal 17. října v prostorách Černínského paláce na Ministerstvu zahraničních věcí ČR kolokvium na téma Rusko a Západ. Mezi vystupujícími byl kromě ředitele Občanského institutu Romana Jocha John O’Sullivan, bývalý poradce Margaret Thatcherové, a řada novinářů z Radia Svobodná Evropa/Radia Svoboda. Mezi účastníky byla řada bývalých diplomatů a politiků. Debata se věnovala především možnému budoucímu vývoji postojů Ruské federace ke střední Evropě.

Roman Joch dne 7. října proslovil v Univerzitním centru Na Baště přednášku na téma multikulturalismus. Dne 11. října vystoupil na veřejném slyšení v Poslanecké sněmovně na téma samosprávy, decentralizace a veřejného pořádku. 13. října měl pro farnost Koloděje přednášku o katolické sociální nauce. 16. října přednášel v Emauzském klášteře pro CSI na téma Islám, Evropa a svoboda. Den poté moderoval mezinárodní kolokvium na Ministerstvu zahraničních věcí ČR o Rusku a Evropě. 20. října se účastnil kolokvia v Americkém centru na téma Islám ve světě. 25. října přednášel na Univerzitě Mateja Bella v Banské Bystrici o zahraniční politice Baracka Obamy. Den poté se v Americkém centru zúčastnil panelové diskuse o nadcházejících listopadových kongresových volbách v USA. 30. října vystoupil s pozdravem na sjezdu Mladých křesťanských demokratů. Na svém joch.blog.idnes.cz publikoval 21. října komentář Co si skutečně myslím o trestu pro žháře z Vítkova.

Jakub Růžička
se v říjnu věnoval přípravě kolokvia „Rusko a Západ“, které proběhlo 17. října v prostorách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Upřímné poděkování za finanční podporu náleží tentokrát paním Martě Lipovské, Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Ditě Tomkové, Andree Komancové, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Janu Hellerovi, Danu Drápalovi, Robertu Kotzianovi, Ondřeji Krutílkovi, Milanu Louckému, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ladislavu Mrklasovi, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Robertu Müllerovi, Jiřímu Doskočilovi, Peteru Foglarovi, Václavu Vosečkovi, Janu Horníkovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Liboslavu Paldusovi, Pavlu Bratinkovi, Karlu Pliskovi, Tomáši Moravcovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi a jednomu anonymnímu dárci, z právnických osob pak nadaci Konrad Adenauer Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?