Měsíc v OI: říjen 2006

4.11.2006
Redakce

V pondělí 30. října se v čítárně OI uskutečnila beseda s Bohumilem Doležalem na téma maďarské revoluce roku 1956.


Roman Joch

se ve dnech 1. – 3. října zúčastnil kolokvia amerického Liberty Fund v tyrolském Alpbachu. 24. října natočil pro televizi 24.CZ pořad o jaderné hrozbě Severní Koreje. 30. října moderoval diskusní večer OI o maďarské revoluci 1956. Podobně jako kolegové se pak v průběhu měsíce věnoval přípravám mezinárodní konference o islámu, připravované Občanským institutem na začátek listopadu. Ve třetím čísle slovenském čtvrtletníku Impulz publikoval analýzu amerického neokonzervatismu (Neokonzervatívci nie sú trockisti).

Matyáš Zrno
komentoval v neděli 1. října pro Radiožurnál volby v Bosně. V pondělí 2. října vyšel v časopise Týden jeho článek o bosenském amatérském archeologovi a známém podvodníkovi Semiru Osmanagićovi. Ve čtvrtek 4. října ho citovaly HN ve věci stažení černohorského premiéra Mila Djukanoviće z politiky. Ten samý den komentoval vývoj na české politické scéně pro bratislavské Rádio Expres. O černohorském premiérovi Milu Djukanovićovi publikoval v Týdnu 16. 10. článek Gospodarovo dědictví. 19. října otiskly Hospodářské noviny jeho komentář o genderově korektní výchově (Feministická žába na státním prameni). Téhož dne přednášel pro barmské demokratické aktivisty, kteří se v Čechách v rámci aktivit organizace Člověk v tísni školí o přechodu k demokracii. 26. 10. mluvil do Českého rozhlasu na téma srbského referenda o nové ústavě, o dva dny později hovořil o stejném tématu pro Českou televizi a 31. 10. pro ČRO-6.

Za finanční podporu činnosti OI upřímně děkujeme panu Petru Jägerovi, paní Aleně Dobešové a společnostem Ligmet, a. s., a Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?