Měsíc v OI: prosinec 2011

1.1.2012
Matyáš Zrno

Osmého prosince byla v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR pod záštitou poslanců Marka Bendy (ODS) a Daniela Korteho (TOP 09) představena nová kniha vydaná Občanským institutem – Ideje mají následky od Richarda M. Weavera. Osobu autora a jeho myšlení představili Roman Joch a Daniel Kroupa.

Roman Joch dne 8. prosince moderoval seminář o Richardu Weaverovi, na němž vystoupil s příspěvkem o tomto mysliteli. Dne 12. prosince vystoupil na semináři o lidských právech, pořádaném Sekcí lidských práv na Úřadu vlády ČR. 18. prosince publikoval nekrolog Václava Havla na svém joch.blog.idnes.cz a na stránkách obcinst.cz. V prosincovém čísle Konzervativních listů uveřejnil komentář Okupuj Wall Street! Na vlnách ČRo 1 – Radiožurnálu dne 23. prosince komentoval odchod amerických vojáků z Iráku a jeho rizika. V Hospodářských novinách (28. 12.) publikoval prognózu na rok 2012, uveřejněnou pod redakčním názvem Skeptici budou smutní – euro vydrží.

Matyáš Zrno přednášel devátého a desátého prosince o Afghánistánu pro členy Mladých křesťanských demokratů na Vysočině, respektive na jižní Moravě. Věnoval se také přípravě akcí OI v roce 2012.

Za finanční podporu děkujeme tentokrát paním Jarmile Friedlaenderové, Andree Komancové, Lucii Creighton, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Jindřichu Řičicovi, Zbyňku Klíčovi, Janu Doleželovi, Vladimíru Roskovcovi, Danu Drápalovi, Bedřichu Moldanovi, Cyrilu Křížovi, Miroslavu Kučerovi, Richardu Duřpektovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Ondřeji Krutílkovi, Milanu Louckému, Miroslavu Vlasákovi, Jaromíru Neumannovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Aleši Hodinovi, Ivanu Klabalovi, Janu Bílkovi, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Františku Šimkovi, Václavu Vosečkovi, Peteru Foglarovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Liboru Krajíčkovi, Tomáši Moravcovi, Petru Bašusovi, Petru Valentovi, Leo Pavlátovi, Ivo Palkoskovi, a Romanu Češkovi, dále dvěma anonymním dárcům, společnosti Value Added a nadaci Hanns Seidel Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?