Měsíc v OI: prosinec 2006

31.12.2006
Redakce

Ve středu 13. prosince proběhl v čítárně OI seminář pod názvem
Současné totalitní režimy – co s nimi?

, na němž vystoupili rektor vysoké školy CEVRO Institut profesor Miroslav Novák, Slavomír Horák (FSV UK) a ředitel OI Roman Joch.


Roman Joch

dne 4. prosince na vlnách ČRo 6 diskutoval o návštěvě papeže Benedikta XVI. v Turecku a o vzájemných vztazích západního a východního křesťanstva a islámu. Den poté se ke stejným tématům vyjádřil i v diskusi na parlamentní televizi 24.cz. Dne 13.12. moderoval seminář OI „Současné totalitní režimy – co s nimi?“ Následující den se zúčastnil výjezdního zasedání senátního klubu ODS v Mariánských Lázních, na němž pronesl příspěvek na téma „Nejdůležitější politické otázky počátku 21. století“. Dne 19.12. pak moderoval seminář OI „Liská práva ve světě“. V Mf Dnes publikoval komentář Svoboda slova, nebo Putinův majestát?, jenž byl v mimopražském vydání uveřejněn 11.12. pod redakčním titulkem
Putin jako nacista? Ústava říká ano

a v pražském vydání 12.12. pod titulkem
Nejsme moskevská gubernie.

V prosincovém čísle CEVRO revue uveřejnil chorobopis
Morbi Occidentis (Nemoci Západu)

, na stránkách www.obcinst.cz pak nekrolog
Jeane Kirkpatricková, RIP

a svůj starší esej Gentleman a demokracie.
V prosinci 2006 byla rovněž publikována Studie OI č. 17 „Válka proti terorismu a protiraketová obrana“, v níž vyšel jeho příspěvek
Nutnost protiraketové obrany v 21. století.


Lukáš Tomko

se v prosinci věnoval především práci na webových stránkách OI a aktualizaci databází. Pokračoval v přípravách podkladů pro nové číslo časopisu Rodinná politika, zapojil se do přípravy Národního týdne manželství, který proběhne ve dnech 12.-18. února 2007 a spolupracoval s MPSV ČR na dotačním řízení na podporu rodiny. Pro časopis Týden komentoval zákon o sociálních službách, který nabyl účinnosti 1. ledna 2007. Zapojil se rovněž do přípravy seminářů pořádaných Občanským institutem.


Matyáš Zrno

připravoval seminář o současných totalitních režimech, který proběhl v čítárně OI 13.12., a o lidských právech, který proběhl 19.12. Připravoval také plán činnosti OI na rok 2007 a jednal se sponzory připravovaných akcí. Pro Dokumentární revui (příloha Literárních novin) napsal recenzi na film „Kupředu levá, kupředu pravá“. Pro časopis Rodina a škola napsal studii o programu „Rovné příležitosti v pedagogické praxi“. Pro Radio Proglas komentoval 29.12. přistoupení Rumunska a Bulharska do EU.

Za finanční podporu upřímně děkujeme manželům Martině a Jiřímu Tomáškovým, paní Dobravě Moldanové a pánům Oldřichu Heinovi a Vladimíru Roskovcovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?