Měsíc v OI: listopad 2010

30.11.2010
Matyáš Zrno

Prvního listopadu uspořádal Občanský institut ve spolupráci s Velvyslanectvím Kanady přednášku profesora Guye Laforesta na téma Federalismus v Quebecu. Pan profesor upozornil na specifický vývoj této oblasti a na problémy, které mnohdy komplikují obyčejný život. V závěru se pustil do úvah o možném budoucím státoprávním vývoji a postavení této provincie.

Roman Joch dne 1. listopadu moderoval diskusi po přednášce profesora Laforesta v OI na téma „Federalismus v Quebecu“. Den poté diskutoval a polemizoval s Matějem Stropnickým v Knihovně Václava Havla o (Nové) levici a pravici. Následujícího dne večer měl pro farnost Koloděje přednášku na téma role Církve v dějinách. 4. listopadu přednášel a diskutoval v Lions Clubu na Smíchově o pravicovém pojetí lidských práv. 9. listopadu měl ve Zlíně pro sdružení Zlínská studna přednášku o konspiračních teoriích. Den poté na FSS Masarykovy univerzity, pod záštitou Mladých konzervativců, přednášel a diskutoval o svých názorech na lidská práva a zahraniční politiku. Odpoledne téhož dne se účastnil diskuse „Káva o čtvrté“ na pražské Židovské obci. 11. listopadu v čítárně OI pod záštitou Hnutí Pro život přednášel a diskutoval o trestu smrti a euthanasii. Dne 17. listopadu na Gymnáziu Jana Keplera v Praze diskutoval o současné světové geopolitice. 24. listopadu měl pro pražské Mladé konzervativce přednášku o pravicovém a levicovém pojetí lidských práv. O tomtéž mluvil se studenty gymnázia Nový PORG o den později. A do třetice, to samé téma bylo obsahem jeho vystoupení v Golem Clubu dne 30. listopadu. Dne 1. listopadu publikoval v Hospodářských novinách článek Volby, Obama a opilý námořník, ve stejném deníku dne 24. listopadu komentář Netlačme na ratifikaci START a dne 30. listopadu na zpravodajském webu ceskapozice.cz analýzu Regenerují USA díky Tea Party?

Jakub Růžička v listopadu organizačně připravil seminář o federalismu v Quebecu s kanadským profesorem Guyem Laforestem. V MfD publikoval komentář s názvem A koalice TOP 09 s ČSSD vám nevadí? o povolebním vyjednávání koalic na radnicích.

Za finanční podporu poskytnutou v měsíci listopadu srdečně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Martě Lipovské, Lucii Creighton, Ditě Tomkové, Andree Komancové, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové, Jaroslavě Zahradníkové, Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Vilému Michalovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Hellerovi, Milanu Louckému, Danu Drápalovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ladislavu Mrklasovi, Stanislavu Janskému, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Robertu Müllerovi, Peteru Foglarovi, Václavu Vosečkovi, Martinu Romanovi, Janu Horníkovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Liboslavu Paldusovi, Tomáši Moravcovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi, Karlu Křížovi a jednomu anonymnímu dárci, a neméně i nadaci Konrad Adenauer Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?