Měsíc v OI: leden 2010

31.1.2010
Redakce

Roman Joch dne 12. ledna přednášel a diskutoval v Unitarii v Praze na téma „Co je morální a jak to poznáme“; později se na Židovské obci zúčastnil panelové diskuse na téma „Je Obama hrozbou pro Izrael?“ Ve dnech 21.-22. 1. vyučoval v Academii Bohemica kurs politické filosofie. 29. 1. v ranním Studiu 6 na ČT 24 promluvil o prohibici v USA a jejím neslavném dopadu (u příležitosti 90. výročí jejího zavedení). V Hospodářských novinách 21. 1. publikoval komentář Obama uvízl na Guantánamu, na svém blogu joch.blog.idnes.cz příspěvky Proč demokracie zanikne a Ladies First, v bulletinu Mladých konzervativců Pravý úhel 1/2010 rozhovor na téma současné pravice a ochrany soukromí u nás. V lednu 2010 také vyšla knížka autorů Hynka Fajmona a Romana Jocha Margaret Thatcherová a Ronald Reagan.

Matyáš Zrno se v lednu věnoval především předání své agendy v OI svému nástupci Jakubu Růžičkovi. Sešel se spolu s ostatními pracovníky OI se zástupci našich partnerských organizací Konrad-Adenauer Stiftung a Hanns Seidel Stiftung a také se senátorkou Filipiovou, která je garantem sekce „Tolerantní společnost“ v projektu ODS Vize 2020. Podělil se s ní především o své názory na imigraci. Osmnáctého ledna také odpověděl webu euractiv.cz na několik otázek, týkajících se případného vstupu Srbska do EU. Od poloviny února bude Matyáš Zrno v Afghánistánu, kde bude působit jako vedoucí civilní části našeho Provinčního rekonstrukčního týmu v provincii Logar. Ve veškerých organizačních záležitostech se proto nyní obracejte na Jakuba Růžičku (ruzicka@obcinst.cz). Matyáš Zrno je nicméně nadále k zastižení na adrese zrno@obcinst.cz

Za finanční podporu děkuje v prvním měsíci nového roku paním Janě Duchkové, Lucii Creighton, Michaele Freiové, Jarmile Friedlaenderové, Kateřině Geislerové, Andree Komancové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Pavlu Bratinkovi, Janu Doleželovi, Jiřímu Doskočilovi, Danu Drápalovi, Richardu Duřpektovi, Martinu Frélichovi, Mojmíru Hamplovi, Janu Hellerovi, Janu Horníkovi, Tomáši Chrenkovi, Jakubu Chromému, Tomáši Ježkovi, Jaroslavu Jirátovi, Ivanu Klabalovi, Robertu Kotzianovi, Janu Krásenskému, Ondřeji Krutílkovi, Cyrilu Křížovi, Miloslavu Kučerovi, Oldřichu Kužílkovi, Milanu Louckému, Zdeňku Mitáčkovi, Hynku Moravcovi, Tomáši Moravcovi, Ladislavu Mrklasovi, Karlu Mrzílkovi, Robertu Müllerovi, Davidu Navarovi, Jaromíru Neumannovi, Liboslavu Paldusovi, Leo Pavlátovi, Karlu Pliskovi, Martinu Romanovi, Jiřímu Skalickému, Janu Šafaříkovi, Luboši Šafránkovi, Metoději Štajnarovi, Jakubu Tomkovi, Petru Valentovi, Václavu Vosečkovi a třem anonymním dárcům, a dále Křesťanskému společenství Ostrava, Konrad Adenauer Stiftung a Hanns Seidel Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?