Měsíc v OI: leden 2006

5.2.2006
Redakce

31. ledna v rámci posledních úterků v OI proběhl v čítárně Občanského institutu diskusní večer s ředitelem Židovského muzea Leo Pavlátem na téma Antisemitismus v moderní Evropě.

.

Roman Joch v lednu natočil pro TV Nova medailon o senátorovi Josephu McCarthym. Ve dnech 21.-22. ledna jednal ve Vídni se zástupci Educational Initiative for Central and Eastern Europe. Den poté přednášel a diskutoval v Olomouci na téma „Liberalismus, konservatismus a socialismus“ pro občanské sdružení „Ženy a politika“. 31.1. OI moderoval diskusní večer s Leo Pavlátem. V lednu publikoval ve studentských novinách Agora článek Casino Royal – aneb co očekávat od nové bondovky. V MfD 3.1. uveřejnil komentář Podivný virus v české kotlině, v týdeníku Mf Plus č. 4 glosu Ahmad má hlad (o íránském presidentovi a jeho jaderných ambicích) a ve slovenském týdeníku Týždeň č. 3 esej Prečo je Jeruzalem stred vesmíru.

.
Jana Pláteníková věnovala první polovinu ledna přípravám na svůj přesun do Vídně, kde bude v tamní pobočce americké instituce Educational Initiative for Central and Eastern Europe pomáhat s přípravou jejích programů.

.

Za finanční podporu poskytnutou na naši činnost v prvním měsíci nového roku upřímně děkujeme paní Márii Suríkové a pánům Bedřichu Moldanovi, Petru Blachovi, Metoději Štajnarovi, Rudolfu Němečkovi, Janu Zahradníkovi a Zdeňku Hřídelovi, a konečně našim stálým sponzorům z Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?