Měsíc v OI: leden 2005

31.1.2005

poslední úterek v OI s Petrem Nečasem – perosnální změny v Občanském institutu – činnost členů Občanského insritutu v lednu25. ledna proběhlo v čítárně OI další setkání v rámci “posledních úterků”, tentokrát s poslancem PsP ČR a místopředsedou ODS Petrem Nečasem na téma “Pohled ODS na otázky rodiny, hodnot a západní civilizace”.

Na začátku roku se změnilo personální obsazení OI: odešel jeden ze zakladatelů institutu Michal Semín.
Michaela Freiová si v lednu doléčovala chřipku a připravovala si podklady pro svá únorová a březnová vystoupení.
Roman Joch dne 17. ledna vystoupil na semináři Centra pro ekonomiku a politiku nazvaném “100 let od narození Ayn Randové” s kritikou názorů této autorky. 28. ledna v televizi Prima krátce komentoval problém mučení zajatých teroristů a 30. ledna se v pořadu České televize “Mezi póly” vyslovil k perspektivě demokracie v Iráku. V Hospodářských novinách publikoval článek Tolerovat ano, privilegovat nikoli (14.1.), věnovaný partnerství homosexuálů. V MfD (19.1.) uveřejnil komentář s redakčním titulkem V 66 letech matkou? To snad ne, a v novém slovenském týdeníku Týždeň prognózu Bush druhýkrát: všetko alebo nič s úvahou o druhém volebním období presidenta USA.
Jana Pláteníková se v lednu věnovala organizační přípravě akcí OI – krom pravidelných to bude mezinárodní konference o Číně v Senátu Parlamentu ČR koncem února a jednodenní pracovní zasedání ke koncepci rodinné politiky v polovině března. Připravovala se rovněž na pracovní cestu do New Yorku na 48. schůzi komise OSN, zabývající se postavením žen, jež se uskuteční na přelomu února a března.
Jaromír Žegklitz se v lednu vedle přípravy bulletinů věnoval zejména administrativním povinnostem, jakými jsou různá daňová přiznání, agenda spojená s odchodem a příchodem nových zaměstnanců, přehled hospodaření OI za uplynulý rok, hlášení o vydaných titulech v loňském roce a podobně.

Tradiční poděkování za finanční podporu náleží tentokrát paní Věře Budilové, pánům Metoději Štajnarovi, Josefu Duškovi, Josefu Břečkovi, Ladislavu Krejčíkovi a Karlu Benešovi a řediteli společnosti Soletanche ČR Jindřichu Řičicovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?