Měsíc v OI (květen 2013)

2.6.2013

Roman Joch se jako člen delegace vedené ministrem zahraničí ČR Karlem Schwarzenbergem ve dnech 5.-6. května zúčastnil Česko-izraelského fóra v Jeruzalémě. 14. května diskutoval na Právnické fakultě MU v Brně o údajném právu na adopce dětí homosexuálními páry. 16. května natočil pro TV Noe rozhovor o fenoménu terorismu. Den poté diskutoval na fóru organizovaném revue Prostor na pražské Kampě o sociálních problémech dneška. 21. května promluvil na autogramiádě své knížky Ne, pane premiére!, pořádané v prostorách vysoké školy Cevro institut. Ve dnech 24.-25. května se v Budapešti účastnil kolokvia pořádaného maďarskou vládou o fenoménu transformace a reforem ve střední Evropě, na kterém vystoupil se svým příspěvkem. Na www.ceskapozice.cz uveřejnil články Komunistický režim je vždy totalitní. Včetně normalizace (12. 5.), Aféra Zeman vs. Putna může být užitečná (19. 5.) a Polemika: V případě Putna hrozí spíše státní diktát než konformita (24. 5.).

Matyáš Zrno přednášel 3. května na Fakultě sociálních studií Masarykovy university o některých aspektech mise NATO v Afghánistánu. V polovině měsíce pak odletěl do USA, kde strávil následující tři týdny poznáváním amerického Západu.

Za finanční podporu Občanského institutu děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Andree Komancové, Lucii Creighton, Olze Foglarové, Kateřině Geislerové, Martině Čápové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Vyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Jaromíru Neumannovi, Aleši Hodinovi, Janu Kernerovi, Richardu Cvrkalovi, Václavu Vosečkovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Karlu Smolovi, Pavlu Bratinkovi, Martinu Romanovi, Peteru Foglarovi, Karlu Pliskovi, Jakubu Chromému, Tomáši Moravcovi, Petru Valentovi, Leo Pavlátovi, Stanislavu Šlechtovi a Martinu Rejmanovi a rovněž společnosti Biorex CZ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?