Měsíc v OI: květen 2010

31.5.2010
Redakce

Roman Joch dne 1. 5. na setkání katolické mládeže na Velehradě přednášel a diskutoval o vývoji občanské společnosti za posledních dvacet let, jakož i o budoucnosti svobody a Západu. Dne 3. 5. na konferenci Ústavu mezinárodních vztahů, pořádané na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, vystupoval v panelu expertů, jenž zpovídal odborníky jednotlivých parlamentních politických stran na zahraniční politiku. Ve dnech 7.-8. 5. se účastnil mezinárodní konference na zámku Neuwaldegg ve Vídni, tzv. Vienna Forum, jež se zabývala otázkami vztahu Západu a islámu. 11. 5. přivítal v OI studenty a učitele texaské Neeley School of Business na diskusi o současné EU. Dne 13. 5. na konferenci sdružení Remedium Iuridicum, pořádané v Poslanecké sněmovně na téma konceptu „Bránící se demokracie”, vystoupil s přednáškou o patřičném vztahu lidských přirozených práv a práv občanských, politických. Ve dnech 14.-16. 5. se účastnil semináře OI v Unhošti u Kladna. Dne 19. 5. vystoupil na konferenci o principu sporu, pořádané na Vysoké škole Cevro institut. 3. 5. publikoval v Hospodářských novinách komentář Je dobré mít malé jaderné zbraně o potřebě NATO ponechat taktické atomové hlavice v Evropě kvůli věrohodnému odstrašení, v měsíčníku Konzervativní listy ze dne 5. 5. uveřejnil předvolební úvahu Kdo neví kam jde, dojde obvykle někam jinam a 26. 5. poskytl Rádiu Česko rozhovor o rozmístění amerických obranných raket Patriot v Polsku.

Jakub Růžička v květnu připravoval seminář o Evropské unii, který za štědrého přispění německé nadace Konrad Adenauer Stiftung proběhl ve dnech 14.-16. května v Unhošti. Poté začal připravovat tradiční Letní školu Občanského institutu, která se letos uskuteční v Krkonoších od 7. do 12. srpna.

Poděkování za finanční podporu obdrženou v průběhu května náleží paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Ditě Tomkové, Andree Komancové, Michaele Freiové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Martinu Frélichovi, Janu Doleželovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Hynku Moravcovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Hellerovi, Danu Drápalovi, Ondřeji Krutílkovi, Milanu Louckému, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Ladislavu Mrklasovi, Jaromíru Neumannovi, Jiřímu Skalickému, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Luboši Šafránkovi, Jakubu Chromému, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Janu Horníkovi, Martinu Romanovi, Jaroslavu Jirátovi, Miloslavu Kučerovi, Liboslavu Paldusovi, Pavlu Bratinkovi, Karlu Pliskovi, Tomáši Moravcovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi, třem anonymním dárcům a nadaci Konrad Adenauer Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?